KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ali Ay ihraç edildi!

15 Mart 2020 | 17:10

1 yorum

6937 okunma

Kulübümüzün Olağan İdari ve Mali Genel Kurul ikinci toplantısı, Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Orhangazi Salonu'nda yapıldı. 164 genel kurul üyemizin katıldığı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan genel kurulda Genel kurulda asbaşkanımız Serkan Subaşı mali konularda bilgilendirmeler yaptı.

önetim Kurulu üyelerinin yaptığı konuşmaların ardından Bağımsız Denetleme Kurulu Başkanı Serdar Güllülü ve ekibi, hazırladıkları inceleme ve tavsiye raporunu üyelerle paylaştı. Ardından konuşmak isteyen üyeler görüşlerini belirtmek üzere teker teker söz aldı.

Daha sonra üye giriş ücretlerinin 500 TL'ye, üye aidatlarının da 200 TL'ye yükseltilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Tüzüğümüz gereği 2018-2019 yılı aidat ödemelerini zamanında yapmadıkları için askıya alınan 281 üyemizin üyeliğinin düşmesi konusu karara bağlandı. 281 üye tüm uyarılara rağmen ödemelerini gerçekleştirmediği için üyelikleri düştü.

Genel Kurul Üyemiz Ali Ay'ın üyelikten kesin çıkarılma oylaması yapıldı. Açık oylamada sağlıklı bir karar alınamadığı için kapalı oylamaya geçildi. Kapalı oylamada ise 150 üye oy kullandı. Yapılan kapalı oylamanın ardından ise Genel Kurul Ali Ay ihraç edildi.

Başkanımız Mesut Mestan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Tüzüğümüz gereği Olağan ve Mali Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Sözlerime başlamadan önce Kulübümüzün durumunu hepiniz biliyorsunuz. Bunları konuşmayı çok sevmiyorum ama durumu biliyorsunuz. Gönül isterdi ki bu salon dolu olsun, böyle yaptıkça Bursaspor yalnızlığa itiliyor. Biz bugün varız yarın yokuz. Tek amacımız bu takımı Süper Lig'e çıkarmak. Bu süreçte yanımızda olanlar var olmayanlar var. Bizi anlayanlar var anlamayanlar var. Bu mücadelemizi devam ettiriyoruz, şuan iyi durumdayız ama daha iyi durumla olmak isterdik. Süper Lig'ten daha zorlu bir ligteyiz. Adımız Bursaspor olduğu için hem içeride hem dışarıda sorunlarla uğraşıyoruz. Bursaspor'un gelirlerine gelince yaklaşık 15 milyon gibi bir gelirimiz var, bu para da tahtanın açılması için harcandı. Biz sıfır bütçe ile buraya getirdik. Çok üzülerek söylüyorum sanayicilerimizi Bursasporumuzdan uzaklaştıyoruz. Buna dikkat etmemiz lazım. Destek veriliyor ama yeteri kadar olduğunu söyleyemem. Biz birbirimize hakaret etmeyi marifet saydığımız sürece zor günler geçiririz. Tabiki eleştireceğiz, insanoğlu hata yapabilir. Önemli olan Bursasporumuza zarar vermeden hata yapmak. Geçmiş dönem Başkanlık yapmış sayın Ali Ay bugün burada üzülerek de olsa oylandı. Bu Türkiye'de ilk oldu. Bundan sonraki Başkanların önünü açar mı, Başkan bulur muyuz, göreceğiz. İnsanlar Bursaspor'a hizmet etmek için geliyor. Spor yöneticiliği zor, içeride ve dışarıda entrikalar yaşanıyor, mücadele etmek zorundasınız. Bir tane Bursasporumuz var, Bursa'nın dışında çok güçlüyüz. Ama maalesef içeride o kadar güçlü değiliz. Hepinizden rica ediyorum. Bu takımı hep birlikte Süper Lig'e çıkartalım. Benim kahramanlık gibi bir niyetim yok. Bursasporumuzu Süper Lig'e çıkartalım. Maddi olur manevi olur her türlü desteğe açığız. Gelin bunu hep birlikte yapalım."

 Bursaspor.org.tr

  • KAVARACI AHMET  
  04 Nisan 2020 | 11:24
  -1
  SELAMUN ALEYKÜM
  ZOR GÜNLER
  ZOR GÜNLER
  EY EY EY EY

  CAVİT19 BAŞIMIZDA BELA OLDU BELA OLDU EYYYY

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR