KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Ara bize çok iyi geldi"

20 Nisan 2017 | 14:46

7 yorum

6522 okunma

Teknik Direktörümüz Mutlu Topçu antrenman öncesi saha kenarında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Özlüce Tesislerimizde yapılan antrenman öncesi saha kenarında basın mensuplarıyla bir araya gelen Teknik Direktörümüz Mutlu Topçu değerlendirmelerde bulundu.

Teknik Direktörümüz Mutlu Topçu şunları söyledi; "Referandum arası bize çok iyi geldi. Ufak tefek sakatlıkları olan arkadaşlarımız vardı. Onların iyileşmesi ve aramıza katılması bizim için önemliydi. En son içeride oynadığımız maçta göstermiş olduğumuz performans, girdiğimiz pozisyonlar, attığımız goller bizi umutlandırdı. Böyle maçlardan sonra oynayacağımız ikinci maç bizim için istikrar adına daha da önem arz ediyor. Futbolun hep üstüne koymaya çalışıyoruz. Bu sene bu konuda çok başarılı olamadık. Üstüne koyacağız dediğimiz maçlarda kaybettik. Akhisar mücadelesi de böyle bir mücadele. Futbol açısından beklentimizin çok olduğu mücadelelerden bir tanesi" dedi.

'Devre arasında kiralık olarak gönderilen Necid ve Sane gibi oyuncuların durumlarını takip ediyor musunuz?' şeklindeki soruyu yanıtlayan Topçu, "Transfer konusu için daha 7 hafta var. Açıkçası çok fazla konuşmak istemiyorum. Scout ekibimiz var. Bu konuda gerekli bütün çalışmaları yapıyorlar. Kiralık oyuncuların hepsini takip ediyoruz. Yeşil Bursa'daki oyuncuları da, genç oyuncuları da takip ediyoruz. Çalışmalarımız sürüyor ama 7 haftalık süreçte olabildiğince maçlara konsantre olmaya çalışacağız. Burada oyuncuların performansları da önemli. Önce kendi takımımızda oynayan oyunculara bakalım. Bursaspor formasının giymeyi hak ettiği sürece herkese formayı vereceğiz" dedi.

Bir basın mensubunun, 'Akhisar Belediyespor maçının ardından iç sahada oynanacak Galatasaray karşılaşması için taraftarları tribüne çekecek hamleleriniz olacak mı?' şeklindeki sorusuna ise Topçu, "Çok basit. Gideceğiz Akhisar'ı yeneceğiz. Sonra Galatasaray maçında taraftarlarımız stadı dolduracaklar. Futbol budur, iyi futbol oynarsanız taraftar da gelecektir ve keyif alacaktır. Futbol keyif işidir, keyif almanız için de galip gelmeniz lazım. Biz bu konuda elimizden geldiğince çalışıyoruz. Konya maçının ikinci yarısında bunun sinyallerini vermiştik. Karabük maçında ortaya konan futbol beni çok umutlandırdı. Akhisar ve Galatasaray maçları taraftarları çekme adına önemli maçlar" diye konuştu.

Bu seneden ders çıkarmak zorunda olduklarını ifade eden Topçu, "Bursaspor'a layık olabilecek, hem futbol anlamında hem de mevkii itibariyle en iyi oyunu sergileyecek futbolculara bakıyoruz. Scout ekibimiz de bakıyor. Yeri geldiğinde bizler de gidiyoruz. Arayışlarımız devam ediyor. Önemli olan kalan 7 haftayı en iyi şekilde geçip , iyi yerde ligi bitirebilmek" dedi.

Bir süredir sakatlığı bulunan Rumen oyuncu Bogdan Stancu'nun Akhisar Belediyespor karşılaşmasında forma giyebilecek durumda olduğunu ifade eden Topçu, "Stancu uzun süredir aramızda yoktu. Onun fiziksel anlamdaki performansı bizim için önemli. U21 takımımız ile oynadığımız maçta biraz oynattık onu ama 60-70 dakika. 90 dakikayı çıkaramayabilir ama önemli bir oyuncumuz ve kendisinden yararlanmayı düşünüyoruz" dedi.

 Bursaspor.org.tr

  • murat dal  
  24 Nisan 2017 | 16:05
  Anlıyorum..
  • Pompaci  
  23 Nisan 2017 | 21:37
  Ara bayağı iyi gelmiş..5-1 hatta yaramış aslanlarıma...
  • Yıldo  
  22 Nisan 2017 | 14:30
  Bunu bu takımın başında görmeye dayanamıyorum
  • Pntcrl  
  22 Nisan 2017 | 00:32
  -1
  Rize düşerse ki güçlü bir aday ne olursunuz kweukeyi alalım
  • Yeşil79  
  21 Nisan 2017 | 21:19
  -2
  Karabükspordan Selezlev, Lateylovice, Ermin Zec antepten Ghilas Kasımpaşadan Castroyla bu takım şampiyonluğa oynar
  • Alp1540  
  21 Nisan 2017 | 18:43
  -4
  Yen şu cimbomla bjk'yi sustur şu çorbacıları
  • Ali G  
  20 Nisan 2017 | 19:27
  At yalanı ... inananı:)

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR