KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Başkan'dan transfer açıklaması

VİDEO

11 Haziran 2012 | 17:08

18 yorum

12950 okunma

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı yeşil beyazlı kulübün gündemi ile ilgili açıklamada bulundu.

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı transferden, gündemdeki konulara kadar önemli açıklamalarda bulundu. UEFA'nın verdiği, '1 yıl men' kararını da değerlendiren Yazıcı, "CAS'tan karar dönmezse bağırıp duracağız. Başka yapacak ne var?" dedi.

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Lig TV'ye açıklamalarda bulundu. UEFA'nın 'Avrupa Kupaları'ndan 1 yıl men' cezasını değerlendiren Yazıcı, "Böyle bir kararın daha önce verilmiş örneği yok. En basiti bu. Benden önceki yönetimden kalan bir borç. Kulüpler devamlılık benim değil diyemezsiniz. Takip ediyoruz. Bu arada ihtilaflı rakamlar var. Kulüp bize yazı yazmış, '500 bin pound istiyoruz'. UEFA'ya 400 bin Euro olarak müracaat ediyorlar. Biz kulüple anlaşıyoruz, faizi içinde 353 bin Euro'ya anlaşıp parayı ödüyorum. Zamanından sonra olması önemli değil. Mahkeme süreci var ve devam ediyor. Borç var ama rakamı belli değil. Kulüp tamam alacağım yok diyor. Bu yazılar var. Sonra karşımıza bu çıkıyor. Böyle bir rezalet olabilir mi. CAS'tan dönmezse bağırıp duracağız. Ne yapabilirim? Yapacak ne var? Kuralardan önce bitmesi lazım" dedi.

"3 YERLİ TRANSFER OLACAK"

Transfer politikasının CAS kararına göre olmayacağını ifade eden Yazıcı, "Transferde hocamızla görüştüğümüz şey şu; yedekte yabancı istemiyor. Tribünde hiç istemiyor. Bizim ilk 11'de oynayan 6 tane yabancımız var. Bu yabancılardan memnunuz. Bu sene yerli transfer düşünüyoruz. Maksimum 3 transfer. Bizim alttan gelen gençlerimiz hariç" diye konuştu.

"SATMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ"

Batalla ve Pinto'ya teklif gelmesi durumunda satmayı düşünüp düşünmedikleri yönünde yöneltilen soruyu yanıtlayan Yazıcı, "Ben her teklifi değerlendiririm. Ama bu futbolcuları hiç satmayı düşünmüyoruz. Satılmayacak futbolcu tabi yok. Ama ben zirveye oynayan bir takımsam, yıldızımı satmam. Ben yıldıza yıldız kazandırmam lazım. Bana öyle bir rakam gelmeli ki bu teklifi düşünelim. O yüzden bu işin olacak tarafı yok" şeklinde konuştu.

"BURSALI BAŞKA DERECEYİ KABUL ETMEZ"

Yeni sezon ile ilgili hedefleri açıklayan Başkan Yazıcı, "Hedef zirve. Şampiyonluk farklı bir şey. Herkes bu parolayla çıkıyor ama zirvenin içinde bunların hepsi var. Zirvede belli takımlar var. Zirvenin içinde şampiyonluk da var, Avrupa da var. Ben devamlılık arz eden bir takım olmak istiyorum. Bütün hedefimiz bu. Kaçıncı oluruz bilemem ama devamlı Avrupa kupalarında oynayan Bursaspor olsun istiyoruz. En kötü derecesi 5 olmalı. Bursalı başka dereceyi kabul edemez" dedi.

"BU CİMRİLİK DEĞİL"

Kulübün parasını kendi parasından daha önde gördüğünü ifade eden Yazıcı, "Doğrusu da bu. Bu cimrilik değil, tutumluluk. Har vurup harman savrulursa ne olacak? Bursaspor bugün borcu olmayan bir takım. Hiç borcumuz yok. Bazı şeyler var ama bunlar borç sayılmaz. Oyuncusuna, çalışanına borcu olmayan bir kulübüz. Türkiye'de saysanız bir elin parmakları kadardır. Ben geldiğimde Bursaspor çok zordaydı. Bugün ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyor. Bursa seyircisiyle, imkanlarıyla, sanayisiyle büyük bir kent. Böyle bir şehrin tek takımı Bursaspor" diye konuştu.

"BENİ SEVME AMA KULÜBÜ SEV"

"Göğüs reklamı kulübün mü camianın ayıbı mı?" sorusuna Yazıcı, "Kulübün ayıbı olamaz. Şampiyon olduğumuz sene çalmadık kapı bırakmadım. O kadar küçük rakamlar teklif edildi ki. Şampiyon takımın göğsüne o rakamlarla reklam asamazdım. Bu işler başkanın, yönetimin yapacağı işler değil. Birileri devreye girmeli. Bakın diğer takımlara, forma bedellerini düşünürseniz çok ciddi rakamlar. Bu rakamları alırken başkanları kapı kapı dolaşmıyor. Geliyorlar, camia istiyor. Birçok faktörü var. Bursaspor maalesef bu konuda çok şanssız bir sezon yaşadı. Böyle gitmemesi lazım. Ben bugün başkanım yarın değilim. Bursaspor devam edecek. Maalesef insanlarımızda birşey var. 'Ben olamadım o neden olsun' diyenler var. Beni sevme kardeşim ama kulübü sev" cevabını verdi.

"BENİM KAVGAM BURSASPOR"

Bursa şehrinin Bursaspor'un şampiyonluğunda daha fazla tanındığını belirten Yazıcı, "İleride daha fazla tanınacak. Bunu idrak etmek lazım. Bursaspor'un en önemli eksiği kalıcı gelire sahip olmaması. Şu an hiç kalıcı geliri yok. Bunun örnekleri o kadar çok ki. Sabit gelir diyoruz. 20 sene önce bir katlı otopark aldık. Onu saymıyorum. Ondan sonra herhangi bir gelir yok. Kendi ayaklarının üzerinde yürümeye çalışan bir kulüp. Benim kimseyle hesabım yok. Bir yere aday değilim. Gelin destek olun diyorum olmuyor. Bazı şeyler var, ufak laflardan çok alınan oluyorlar. Aslında çok daha fazla şey söylemek isterim. Ama bir çok kişinin canı acır. O bakımdan kavganın adamı olmak istemiyorum. Ama zorla oraya itiliyoruz. Benim kavgam Bursaspor" dedi.

"BANA KALSA YABANCI SAYISINI 2'YE İNDİRİRİM"

Milli Takım'da teknik direktörün Türk olması gerektiğini kaydeden Yazıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Teknik direktörün Türk olması farklı bir olay. Türk Milli Takımı. Maça çıkıyorsun, bir konuşma yapıyorsun, 'Hadi aslanım' diyorsun. Bunu İngilizce söyle. Nasıl olacak bu iş. Türk Milli Takımı hocası Türk olmalı. Bana göre 6 yabancı da fazla. Bugün benim elimde olsa, yabancı sayısı 2'ye inecek dense ilk imzayı ben atarım. Ben altyapısı iyi olan takımım. Ama öyle bir yarışın içindesin ki şans tanıyamıyorsun. Hemen tepki geliyor. Bugün yabancısız hiç olmak istemiyorlar. Yabancıya bildim bileli karşıyım."

 

  • güzeeeel  
  15 Haziran 2012 | 14:25
  Bizans takımları bir bir batıyor, 8taşı icraya vren N.Kahveci 8taştan 2.8 milyon euro alacakmış, ayrıca maliye 8taşa 6 trilyon vergi cezası kesmiş, çok güzel harekler bunlar çok güzeeeel.Egemen korkmazda paragözlüğünü göstermiş fiyatta indirim yapmıyormuş ya yedek kalacakmış yada başka kulübe gidecekmiş,her zamanki gibi,yaş 30 hala astronomik rakam peşinde
  • ahmet  
  14 Haziran 2012 | 19:55
  -3
  şu yazıcıyı görmeye tahammül edemiyorum.
  • partizan  
  14 Haziran 2012 | 17:54
  3 yılda avrupada çeyrek final sözünü unutma! yalnız,hangi kadroyla merak ediyorum..kaldırcanlarla,arılarla ademlerle?..evet başkan efendi,altepeye nankörlük edeceğine transferlerini bekliyoruz! daha tık yok! olsa şaşardım zaten!
  • Hasan  
  13 Haziran 2012 | 11:03
  Baskanim arkandayiz. Elestirenler stada da gelmesin,kombinede almasın. .
  • aJk  
  12 Haziran 2012 | 16:08
  Tüm söylediklerinin altına imzamı atarım baskanım zaten kongredede oyumu sana verdim.. Yerden göge kadar haklısın bu şehirden parasını kazanan bu şehirden dünyaya yayılan ve Bursasporumuza bi lira destek vermeyenlerin Allah belasını versin artık acık acık konus ve bilmeyenlerde bilsin artık neyin ne oldugunu..

  Ama ama bi konu var ki, su transfer politikasını gelde degistir gözünü seveyim yerli kim varda kimi alıcaz bize kaliteli 2 3 yabancı 2 tanede kaliteli yerli topcu al kayseri bile bizim 2 yıldır pesinden kostugumuz ama bi türlü alamadıgımız boboyu aldı..

  Kaliteli transfer yap baskanım biz zaten arkandayız seni kimse yıkamaz.. 3 yılda avrupa kupalarında ceyrek final diye bize söz verdin bunun icin bize kaliteli yabancılar sart..
  • Kestelliler  
  12 Haziran 2012 | 15:46
  Bu sene şampiyonluğuya oynamamız lazım ona göre transfer yap başkan
  Uefa'yıda unutmayalım geçen sene gibi kahrolmuyalım ..
  • crocodile  
  12 Haziran 2012 | 12:02
  dik duruş hala devam edıyor adamsın başkanım
  • salimm  
  12 Haziran 2012 | 11:46
  -1
  baskana sallayan arkadaslar bu adam geelmededen önce hersene küme düşçezmi acaba diye düşünüyorduk bu adamın gelmesiyle tüm başarıları tatmış olduk siz hala kaliteli futbolcudan bahsediyosunuz bu insanlar bu işi bilmeseydi şuan Türkiyedeki çogu takım gibi borç batagında olurduk bence kimse başkan cimri pinti demesin adamın hakkını yemesin iyiki varsın baskan
  • kaos  
  12 Haziran 2012 | 11:18
  -7
  şu an cas tan sonuç bekleniyo o sonuca göre transfer şekillencek
  • Greencrocodiles16  
  12 Haziran 2012 | 10:43
  Ya başkan bide cimri değilim yok o değilim bu değilim diyosun..Alsana Holmeni alsana grosickiyi gidiyosun bize bank asya topçularını getiriyosun Avrupa takımı oluşturmak istiyosak daha kaliteli futbolcular almamız şart. Kasamızda madem paramız var madem borcumuz yok klübümüze zarar getirmeyecek kaliteli topçular al.
  • yeşil timsah  
  12 Haziran 2012 | 09:40
  evet başkan taraftarın istediği gibi adamlar almıyor ama beğenmediğimiz takımımız şampiyon oldu üçüncü oldu kupada final oynadı bende istiyorum mesela orta sahada erkan zengin gibi çalımlarla ilerleyenen iyi adamları almayı en kaliteli adamları alınmasını ama önemli olan inanmak ve bıkmadan desteklemek arkadaşlar biz taraftarız kişilere değil renklere aşığız armanın peşindeyiz bir kaç yıl geçtikten sonra taşlar yerine zamanla oturacak bakın hoca kaçıncı senesi bu sene duran oldumu bu kadar ve üst üste başarılı olan atıp tutmayalım hemen hocamızda başkanımızda takımımızda bizim başka Bursasporumuz yok bakın beşiktaşın 581 milyon borcu var bu nedemek 581 trilyon :)))ne başarısı var peki soruyorum size ... HEP DESTEK TAM DESTEK sevgi ve saygılarımla sakal ibo...
  • Teksas  
  12 Haziran 2012 | 01:03
  -7
  Kaliteli yıldız diyorsunuz suan hanginiz diyebilir ki pinto batalla kalite ve yıldız degil diye ?? Fazla yüksekten ucmak kendinden baska kimseye zarar vermez..
  • tsc  
  11 Haziran 2012 | 22:41
  ferhatla ahmetle o 45bin kişilik statta 15bin kişiye oynarsın büyük camianın pinti başkanı.borcumuz yok paramız var deme bana ağaa transfer yap transferr..ulan bizim yüzümüz hiç gülmücek yaa.kombine satılmayıncada ağlıyon 10tane gurbetçi alıcagına 2tane banko adam al yeterr
  • isim soyisim  
  11 Haziran 2012 | 22:08
  helalll baskan biz yeterki destekliyelim takimi ilk 3 teyiz
  bu takimi baskanimizdan ne kadar fazla sevdiginizi gosterin degorelimmmmm
  • Velii  
  11 Haziran 2012 | 20:14
  Başkanım tutumluluk güzel helal olsun ama 3 kuruşa 5 köfte de vermezler adama. Hem genç olsun , bonservisi elinde olsun , senelik 200 bin liraya oynasın , geçen seneki kaliteli dediğimiz kadrodan en az 5 mevkiye transfer lazım. 45 000 kişilik stadı da doldururuz kaliteli adam izlemeye değil desteğe gidiyoruz ama başarı da vedo ile ismail le gelmez ki
  • olumlu olumsuz  
  11 Haziran 2012 | 18:21
  Sayin yazici iyi guzel diyorsun yabanci oyuncu almak istemiyoruz, tamam alma diyecek sozumuz olmaz ama iyi oyuncu al, guzel oyuncu al biz maci izlemeye gittigimizde sinir krizlerine girmeyelim "niye bu oyuncu oynamiyor diye" . Az para oz adam diyorsun ama bu sekilde sampiyonluklara gidilmez, sansin az olur. Her zaman pinto gibi oyuncu tutturamazsin.
  • Teksas_nl  
  11 Haziran 2012 | 17:55
  Haydaa, orta saha kan agliyor, yerli kimi alacaksin adam mi var dikine top yapabilen? Bizim hoca da iyice tozuttu, 0 gol 0 asistli Adem, ne yaptigini bilmeyen Turgay'la ugrasirken isimiz var yine. Bunlar bank asyadan adam getirir ancak gorun bak.
  • Mezarcı başkan !  
  11 Haziran 2012 | 17:39
  -2
  Anlaşıldı arkadaş ibrahim yazıcı görevde olduğu sürece biz kaliteli yıldız adamı zor görücez bu takımda geldiğinden beri aynı terane yok kalıcı gelir yok tutumluluk ama o 45 bin kişilik stadı doldurmak için kaliteli adamlar lazım öyle ferhatla adem koçakla kimse kusura bakmasın zor dolar o stad başarıda zor gelir.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR