KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Bize yakışmayan sonuçlar aldık"

18 Nisan 2018 | 13:20

4 yorum

7606 okunma

Teknik Direktörümüz Mustafa Er antrenman öncesi saha kenarından basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Sabah saatlerinde yapılan antrenman öncesi Teknik Direktörmüz Mustafa Er, saha kenarında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Göztepe maçı dönüşü kaza sonucu vefat eden Bursaspor taraftarı Yüksel Utgin'e Allah'tan rahmet ve ailesine, camiaya başsağlığı dileyerek sözlerine başlayan Er, "Karabükspor maçı hazırlıkları gayet iyi gidiyor. Tek amacımız oradan galibiyet ile dönmek. Göztepe maçında iyi bir oyun sergilediğimizi düşünüyorum. Her geçen hafta gelişmemiz gerekiyor. Takımı daha fazla öne çıkararak, hücum organizasyonları geliştirerek, kazanma odaklı bir takım oluşturacağımızı söylemiştik. Göztepe maçında bana göre bunun sinyallerini verdik" dedi.

"Kendilerini kanıtlamak istiyorlar"

Karabüksporlu oyuncuların küme düştükleri için rahat oynadıklarını ifade eden Er, "Kendilerini de kanıtlamak istiyorlar. Belki transfer yapmak isteyecekler. Biz kendi işimize odaklanacağız. Karabükspor'un konumuna bakmaksızın ciddiye alarak kendi işimizi yapıp kazanma odaklı oynayacağız ve kazanacağımıza da inanıyorum. Kadroda 1-2 değişiklik yapabiliriz. Badu ve Bostock iki gündür bizimle çalışıyorlar. Bostock 3 haftadır takımdan ayrı. O daha yakın gibi duruyor fiziksel olarak. Jires'in bugün tekrar durumuna bakacağız. John, Alper bizimle olmayacak. Belki Grozav da olmayacak. Dün onda problem oldu, bugün antrenmana çıkmayacak" diye konuştu.

"Toplayabildiğimiz maksimum puanı toplayacağız"

'Şehirdeki karamsar tablo için ne söyleyeceksiniz?' sorusuna da Mustafa Er, "Biz puan hesabı yapmıyoruz. Oyuncularımızın geldiğimiz günden beri inanılmaz bir antrenman performansı var. Son iki gün müthiş çalıştılar. Antrenmanda çok istekliler, coşkulular. Sahada ne yapıyorsanız maça yüzde 100 yansıyor. Bu haftaki görüntümüz çok iyi. Toplayabildiğimiz maksimum puanı toplayacağız. Ben oyuncularımıza güveniyorum. Ligin sonuna puan hesabı yapmak çok doğru olmuyor. Sürpriz sonuçlar da çıkıyor. Herkesin motivasyonu üst seviyede. Çok farklı sonuçlar da çıkabiliyor. Biz sadece kendi maçımıza bakıyoruz. Önce biz kazanmamız gerekiyor" dedi.

"Bize yakışmayan sonuçlar aldık"

Oyuncuların üzerinde baskı olduğunu dile getiren Er, "Biz o baskıyı kaldırmak istiyoruz. Biz onlara güveniyoruz, kaliteli bir takımız. Özgüven eksikliği var. Fazla mağlubiyet aldık. Bize yakışmayan sonuçlar aldık. Bunun baskısı var takımın üzerinde. Bir galibiyet ile bunu atacağımızı düşünüyorum. Bireysellikten ziyade takım olarak hareket etmemiz gerekiyor. 11 kişi, kulübe, tribün o sinerjiyi yakalarsa iyi takım olabiliriz" şeklinde konuştu.

"Delarge'ın geçen hafta bir problemi vardı"

Delarge kadroya girecek mi? sorusuna ise Mustafa Er, "Delarge'ın geçen hafta bir problemi vardı. Son antrenmana çıkmadı. Migrende bir problemi vardı. Kadroya girememesindeki ana sebeplerden birisi de buydu. Performansıyla da alakalı tabii. Biz herkese aynı mesafedeyiz. Kim çalışırsa, kim bu arma için mücadele ederse sahada olacaktır" şeklinde konuştu.

"Oyuncularımız sahada gerekeni yapacaklar"

Karabükspor maçında oyuncuların sahada gerekeni yapacaklarını dile getiren Er, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ben çok rahatım. Ben bunun sözünü veriyorum. Oyuncularımız sahada gerekeni yapacaklar. Bazı şeyler kolay değil. Daha savunma odaklı, daha kontra atak odaklı oyun oynuyorduk. Şimdi daha hücum formatlı oyun oynamak istiyoruz. Biz büyük bir takımız. Süreç bunu çok net bir şekilde yapacağımızı göstermiyor. Geriden geliyoruz. Moral, motivasyonumuz düşük. Kademe kademe bunları atlatacağız."

 Bursaspor.org.tr

  • YesilBursali  
  21 Nisan 2018 | 15:51
  OHHH! Cok Sükür. 11 nci siraya yükseldik. daha 5 puan toplamamiz gerekiyor.
  • rıdvan kopuk  
  19 Nisan 2018 | 22:04
  -4
  beyler 2 hafta sonra fb maçı var.bunların sahası bjk maçı nedeniyle kesin kapanır.2500 kişi ile stadı inletiriz
  • bursabursa  
  18 Nisan 2018 | 15:33
  hocam geçmiş ve gelecek maçları unutun.tek maç varmış gibi düşünün.biz öyle yapıcaz zira başka türlü inancımız ciddi anlamda kırık
  • rıdvan kopuk  
  18 Nisan 2018 | 13:26
  -12
  hoca Bursaspor 2003 2004 sezonunda düştüğünde neden sakaryadan Bursaya gelemedinde.istanbuldan isviçreye sakatlığını bahane ederek uçtun

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR