KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

'Çok iyi taraftarı var'

VİDEO

29 Haziran 2012 | 13:05

6 yorum

9468 okunma

Bursaspor'un transfer için Bursa'ya getirdiği Yattara'nın Türk statüsünde oynayıp oynamayacağı konusunda Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yazı beklendiği öğrenildi.

TÜRK STATÜSÜNDE OYNAYABİLECEK Mİ?
Bursaspor'da Yattara'nın Türk statüsünde henüz oynayıp oynayamayacağı belirsizliği sürüyor. 2008 yılında yaptığı başvuru sonrası 2010 yılında Türk vatandaşlığına geçerek İbrahim Üçüncü ismini alan Yattara'ya o dönemde Türkiye Futbol Federasyonu, yerli statüsünde oynama izni vermedi. Gineli futbolcunun başvurusunu 2008 yılında gerçekleştirdiğini hatırlatan yetkililer, talimata göre yerli statüsü kazanabilmesi için vatandaşlık başvurusunu yaptıktan sonra aralıksız 5 yıl Türkiye'de top koşturması gerektiğini belirtmişti.

FEDERASYONDAN YAZI BEKLENİYOR
Yattara dün gece geç saatlerde Bursa'ya gelmesine rağmen bugün sağlık kontrolüne götürülmedi. Yattara'nın Türk statüsünde oynaması konusunda Federasyon ve Bakanlığa başvuru yapıldığı ardından da yazının beklendiği ifade edildi.

YATTARA'NIN MENAJERİ ADEM CEBECİ: YATTARA'NIN KARİYERİ SÖZ KONUSU
Yattara'nın menajeri Adem Cebeci, iki tarafın da ortaya koyduğu neticelerin bugün netlik kazanacağını ifade eden Cebeci, "Dün akşam geldik bugün yönetimle görüşeceğiz. Bugün netlik kazanacak imza atıp atmayacağımız. Buraya gelmeden önce bir şeyler konuşulup anlaşıldı o yüzden buraya geldik. İnşallah hayırlısı olur. Türk statüsünde oynayıp oynamayacağı konusunda başvuruyu yaptık. Bize bildirecekler. Biz de, 'Oynamasa etkiler mi?' sorusunun cevabını bekliyoruz. Umarım böyle olumsuz bir cevap gelmez. Sonuçta Yattara'nın futbol kariyeri söz konusu. Bursaspor'da oynamayacaksa biz de ona göre karar alacağız. Türk statüsünde oynarsa Bursaspor kulübü adına çok büyük avantaj olacak. Problem olacağını düşünmüyoruz" diye konuştu.

YATTARA: TÜRK KİMLİĞİM VAR. FEDERASYONUN CEVABINI BEKLİYORUZ
Bursaspor ile anlaşmak için bekleyen Yattara ise şunları söyledi:
"2010 yılında Türk Statüsü'ne geçtim kimliğim var. Türk statüsünde oynamayı umut ediyorum. Federasyonun cevabını bekliyoruz. Bursaspor büyük bir takım ve büyük bir camia. Bursaspor'a karşı daha önce Bursa'da maçlar oynadım. Bursaspor'u biliyorum. Bursaspor'un çok iyi taraftarı var. İnşallah Bursaspor formasını giyebilirim. Coşkulu taraftarın önüne çıkmak istiyorum."

 

  • Pepe  
  29 Haziran 2012 | 21:38
  Ağız yüz yapanlar adamı sahda görünce ne diyecekler çok merak ediyorum futboldan anlamayanlar yorum yazmasın amk admın ölüsü tecrübesi yeter, tekniği bileklerine hakimiyeti yeter yaşına takılmayın ligde örnekler çok yaşa bakacaksınız onlara bakın.
  • Ünitimsah Ozan  
  29 Haziran 2012 | 18:16
  Bu adamı Bursaya getirdiniz taraftar iyi kötü umutlandı artık türkte olsa ecnebide olsa alın bu adamı alamazsanız yapçağınız işi s...
  • Mustafa Gazi.  
  29 Haziran 2012 | 17:15
  Çok sevdiğim bir futbolcu gelmesine şahsen çok sevindim iyi bir teknigi var ne olmus yani yaşı 32 ise , bakınız Pirlo uzaklara gitmessekte alex örnegini verebilirim, tecrübesi konusur sahada , Bursasporuma hayırlı olsun.
  • Fth  
  29 Haziran 2012 | 15:38
  Önemli olan hocanın istediği futbolcuyu almak haca ilgilenmiyoz dedi yönetim alıyor bu sene yine fos yine para yok yine dengeler bozulmasın hep yok hep yok
  • Ahmet sezer  
  29 Haziran 2012 | 13:51
  Hayrlısı inşallah hiç bişey sôz konusu olmaz.
  • Deliahmet  
  29 Haziran 2012 | 13:29
  her transferde bir bok cikiyor anlamiyorum hep bizimi buluyor

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR