KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

'Çözüm bekliyoruz'

27 Temmuz 2012 | 16:32

yorum

14085 okunma

Bursaspor Kulübü Başkanı Sayın İbrahim Yazıcı'ya açık mektubumuzdur;

Sayın Başkan,

Lafı fazla uzatmayacağız, tepkimizi ve sebeplerini biliyorsunuz.

Kulübü çiftliğe çevirenlere, yapmak için maaş aldığı işini yapmayan/yapamayan ve buna rağmen Bursaspor Kulübü’nde yıllardır ‘sırtlarını dayadıkları kişiler’ sebebiyle barınanlara, taraftarlarının eve götüreceği son parasından dahi kısarak katkı koymaya çalıştığı ve yarım asra yakın bu şekilde ayakta tuttuğu kulüpte neredeyse tüm gün yatarak sefa sürenlere, kulübün son model araçlarıyla keyif çatanlara, Bursaspor Kulübü içerisindeki Bursasporlu çalışanları ötekileştirenlere karşı bugüne kadar hep yaptırım bekledik. Ancak bu yaptırım ne yazık ki gerçekleştirilmedi. Biz taraftarlar, bu süreçte her şeyin bilincinde, yaşananları tüm yönleriyle takip ettik ve “Bir gün” dediğimiz o patlama noktasına dün itibariyle gelinmiştir.

Girdiğimiz bu yoldan dönüşümüz yoktur. Biz çoktan olması gerektiği gibi: Bursaspor’u gerçekten Bursasporlular’ın yapacağız, yapana kadar da susmayacağız. Çünkü bu yönde atılmasını istediğimiz adım Bursaspor’un kurumsal anlamda gelişiminin, yani Bursaspor’un önünü açacaktır.

Bardağı taşıran son damla herkesin malumudur, konuyu yeniden tekrar etme gereksinimi duymuyoruz. Ancak söyleyeceğimiz şudur; Bursaspor Kulübü’nün bazı çalışanları hangi hakla ve cesaretle diğer çalışanların ipinin çekilmesini isteyecek kadar kulüp içerisinde at koşturur hale gelmiştir? Bu tür bir duruma sahibi olduğunuz kurumlarda izin veriyor musunuz? Hiçbir iş yapmadan tüm gün yatanları, yapmak için maaş aldığı işleri yapmaları için taraftardan ricada bulunanları, çalışan diğer arkadaşlarına küsüp konuşmayanları, gelen neredeyse her müşteriyle tartışmaya girenleri, iş ile ilgili kullanılması için tahsis ettiğiniz araçlarla alelade keyif çatanları şirketlerinizin bünyesinde ‘tüm bunlara rağmen’ tutar mısınız?

Bursaspor taraftarı, bunları yapanları Bursaspor’da tutmaz, Genel Kurul’da kullandığı oylarla göreve getirdiği Başkan’ından da tutmamasını istemek en doğal hakkıdır. Talebimiz bu yöndedir.

Ayrıca, söz konusu bu şahıslara bakıldığında hiçbirinin Bursasporlu olmadığı açıktır. Bursaspor’un önünü tıkayan sebeplerin temelinde, kurucu üyelerimizden Necati Akgün’ün “İstanbul dukalığına son vermek” tabiri ile açıkladığı kuruluş felsefemize de aykırı olan takımları tutan, Bursasporlu olmayan ve Bursasporlu gibi düşünemeyen, düşünmeye de niyeti olmayan ve asla camianın taleplerine karşılık vermeyecek olan ‘torpilli’ çalışanların olduğu görülmektedir. İşte bu tür kişiler ve ikili ilişkiler, galibiyet priminin kesilmesi söz konusu olduğunda “Yenilsinler” diyecek kadar düşmanımız olanların kulübümüzün içine girmesine neden olmuştur. Bu tür bir çalışma ortamından ve bu tür bir yanlış yapılanmadan nasıl bir başarı çıkabilir? Çıkmadığı da ortadadır.

Sayın Başkan,

Bu sorunu ya siz, ya da taraftar çözecektir; bu gayet açıktır. Yöneticilerimizden hiçbirinin, bir diğer arkadaşının işe aldırdığı kişiyi göndermeye kalkışmayacağı da gün gibi ortadadır. Bu konuda, taraftardan önce iradesini ortaya koyarak yaptırım uygulaması gereken kişi sizsiniz. Bursaspor Kulübü’nü sadece maaş kapısı olarak görenlerin hak ettiği yaptırım; ellerine tutuşturulacak olan ve imzalarını bekleyen istifa dilekçeleridir. Hayatını Bursaspor’a adayanları Bursaspor’dan uzaklaştırmaya çalışanlar mı, yoksa hayatını Bursaspor’a adayanlar mı Bursaspor Kulübü için daha kıymetlidir, bu süreçte ortaya çıkacaktır.

Sabrımız kalmamıştır, kısa süre içerisinde bu konuda gerekli adımların atılmasını bekliyor; konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı hatırlatıyor, sahibi olduğumuz Bursaspor Kulübü’nün önünün açılması için bize doğal olarak tanınmış olan tüm hakların tarafımızda saklı olduğunu üstüne basarak belirtiyoruz.

Dik duruşun burada da sürmesi ümidimiz ve saygılarımızla;

Teksas.ORG
S.A.G.S.
Ünitimsah
Bursasporum.com

Bursasporluyuz.net
Cephe 1963

 

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR