KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Deplasman yasağı hakkında açıklama

03 Mayıs 2017 | 18:53

3 yorum

7415 okunma

Bursaspor Durmazlar Basketbol Takımımız’ın Afyon Belediyespor ile yarın Afyon’da oynayacağı Play-Off çeyrek final dördüncü maçından bir gün önce, Afyon İl Spor Güvenlik Kurulu’nun almış olduğu “deplasman taraftar yasağı” kararı, Türk basketbol yaşamında örneği olmayan, eşit rekabet ilkesine ve sportmenliğe uymayan, vatandaşlık hak ve hukukuyla da asla bağdaşmayan bir karardır.

Gerekçesi güvenlik olmasına karşın, bu kararın hangi saikle alındığı ve böylesine kritik bir karşılaşmada, kime ne avantaj sağlayacağı da konuyla ilgisi olmayan sade bir vatandaşın bile farkedebileceği kadar açık ve nettir.

Bu karar, futboldaki deplasman yasağının kaldırılmasıyla başlatılan sportmenlik sürecini baltaladığı gibi, sporseverlerin zekasıyla da açık açık alay etmekten başka hiçbir mesaj içermemektedir. Ezeli rekabetin yaşandığı camialarla birlikte, husumeti olan kulüplerin karşılaşmaları bile bütün taraftarlara açılmışken, bir basketbol maçında, deplasman tribününe kilit vurmak sağlıklı bir düşüncenin ürünü olamaz.

Bursaspor Durmazlar Basketbol Takımı ve taraftarı, Türk basketboluna son dönemde farklı bir renk ve ivme kazandırmışken, bu heyecanı bitirmeye ve takımımızın önünü kesmeye yönelik bir niyeti içinde bariz olarak barındıran "deplasman taraftar yasağı' kararını, önce Türk basketbolunu yöneten kadroların dikkatle okumasını istiyor, sonra da bu kararın basketbol ailesi içinde gelecekte yol açacağı tehlikelerin neler olabileceği hususunda herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz.

Adalet duygusunu zedeleyen bu kararın değişeceğine dair umudumuzu muhafaza ediyor, aksi durumda ise Bursaspor Durmazlar Basketbol Takımı olarak, gereken cevabı parkede, sportmenlik çerçevesi içinde vereceğimizi, mütekabiliyetin de esas olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Bursaspor Durmazlar

Taraftarımız Yarın Afyon'da Tribündeki Yerini Alabilecek

4 Mayıs 2017 tarihinde saat:19:00'da Afyon Atatürk Spor Salonu'nda oynanacak olan Türkiye Basketbol Ligi Play-Off Çeyrek Final 4.maçı Afyon Belediyespor – Bursaspor Durmazlar müsabakasında taraftarlarımızın deplasman tribünündeki yerlerini almaları için Türkiye Basketbol Federasyonu nezdinde yapılan görüşmeler olumlu sonuçlanmıştır.

Taraftarlarımız yarın Afyon Atatürk Spor Salonu'nda 150 koltuk kapasiteli deplasman tribünündeki yerlerini alabileceklerdir.
Taraftarımızın dikkatine sunarız.

Bursaspor Durmazlar

 Bursaspor.org.tr

  • Pompaci  
  05 Mayıs 2017 | 01:01
  -1
  Bölünmüş zaten bölünecegi kadar..herkes kendi isini kendi ayarlatiyo.
  • Earsyg  
  03 Mayıs 2017 | 20:40
  Deplasman yasagi tbf tarafindan onaylanmadi ve yarin taraftarlarimiz salonda olcaktir. Hic bir sıkıntı yok.
  • Yesil Bursali  
  03 Mayıs 2017 | 20:23
  -1
  Durmazlar A.S. Nin Bursaspora Katki yapmasini istemiyorlar ve aba ucundan sopa gösteriyorlar. Bu olaya Belediye Baskani da alet olmustur.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR