KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

11 Ekim 2012 | 21:25

4 yorum

6224 okunma

Bursaspor Divan Kurulu Olağan Toplantısı Hilton Otel'de gerçekleştirildi.

Toplantıya 91 Divan Kurulu üyesinin yanı sıra, 2.Başkanımız Recep Bölükbaşı, Genel Sekreterimiz İlhan Uslu, Basın Sözcümüz Selçuk Eren, Dış İlişkilerden Sorumlu Yöneticimiz İrfan Koç, Bursastore’dan Sorumlu yöneticimiz Nejat Çölek,İdari Asbaşkanımız İsmet Demirel, Futbol Okulu’nda Sorumlu yöneticimiz Şentürk Turan, Baş Hukuk Danışmanı Öztürk Yazıcı, Mali Danışmanımız Mümin Pekcan  ve Genel Müdür Vekilimiz İsmail Özdemir’de katıldı.

Toplantıda takımın durumu, kalıcı gelirler, Ozan İpek'in durumu ve kulübün idari ve finansal yapısı görüşüldü.

Başkanımız İbrahim Yazıcı'nın Marmaris'teki toplantısı nedeniyle toplantıya katılamadığını belirten İkinci Başkanımız Recep Bölükbaşı gündem maddeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Mali konularda da uzun yıllar konuşulan borçlarının tamamen bittiğini dile getiren Bölükbaşı, "Kulübün kurumsallaşma adına atılan adımların başarıyla devam ettiğini, altyapımızın başarılarını rahatlıkla söyleyebilirim. Bize göre şu anda yönetim kurulu olarak herhangi bir sıkıntımız yok.Genel Kurul üyelerimizin oylarıyla 4 ay önce kongrede göreve yeniden seçildik.  Şampiyon olan takımdan daha iyi bir takım oluşturuldu. Yeni transferler yapıldı, onların katkılarını da bekliyoruz. Bursaspor iyi yolda diyebiliriz. Bazı sıkıntılar uzun yolda muhakkak olur. Onların da üstesinden geliyoruz" diye konuştu.

"LİGİN ZİRVESİNDE OLACAĞIZ"

Takımın son durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Recep Bölükbaşı, "Önümüzde zor bir fikstür var. Buralardan istediğimiz puanları alacağız. Ligin zirvesinde yer almaya devam edeceğiz. Zaman zaman sıkıntılarımız oluyor. Bu konuda gerek basın bizi eleştiriyor. Bunları da dikkatle okuyoruz, gerekli eleştirilere katıldıklarımız var, katılmadıklarımız var. Biz büyük bir camiayız. Sonuçta bir oyun oynuyoruz. Başarılı olmak da, başarısız olmak da var. Mağlup olmak, berabere kalmak, galip gelmek var. Ama Bursaspor hep üstte oynayacaktır. Bursaspor Kulübü de kurumsallaşma adına çok güzel şeyler yaptı, yapmaya da devam edecektir" şeklinde konuştu.

"NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ"

Ozan İpek'le ilgili sorulan soruya cevap veren İkinci Başkan, "Bugün birçok haber yapıldı. Ondan öncesi de bilindiği üzere, Elazığspor ve Sivasspor maçında bir takım hadiseler yaşandı. Biz yönetim olarak kendi görevimiz içindeyiz. Görev verdiğimiz teknik ekip de kendi görevini yapmak durumundadır. Ozan İpek'le ilgili de rapor istedik. Bu konuda futbol şube sorumlusu arkadaşımız gerekli çalışmayı yapıp yönetim kuruluna sunuyor. Ozan İpek ve diğer futbolcular da bizim değerimiz. Bu konuda da değerlerimizi kaybetmek muhakkak Bursaspor'a zarar verir. Biz bunu yönetim olarak hiçbir zaman arzu etmedik. Ancak bazı şeyler vardır bazen maddi şeyleri unutursunuz. Bazı değerler ön plana çıkar. Bununla da ilgili 2-3 gündür yönetim kurulumuz ve başkanımız temas halindeyiz. Pazartesi gününe kadar rapor verilmesi istendi. Pazartesi gününe kadar raporu aldıktan sonra başkanımızla beraber bu konuyu değerlendireceğiz. Ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız" dedi.

"KULÜPLE BAĞDAŞTIRILAMAZ"

Gözaltına alınan menajer Metin Korkmaz ile ilgili yöneltilen soruyu cevaplayan Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz yönetim olarak insanların isminde durmayız. Biz bir kulübüz. Zaman zaman transferlerimiz oluyor. Yardımcı olacak menajerlerle de görüşmemiz kadar doğal bir şey olamaz. Bu menajerlerin kulübümüzde top oynayan oyuncularında menajerliklerini yapıyorlar.Bunlar zaman zaman kulübe gelirler. Kendi futbolcularını izlerler. Protokolde otururlar. Zaman zaman bizim davetlimiz olurlar. Metin Korkmaz'ı çok iyi tanımam. Ne yaptığını bilemem. Başkanımız da bilemez. Yönetim kurulumuz da bilemez. İnsanlar kendileriyle ilgili sıkıntıları kendileri çözme durumundalar. Gözaltına alma durumu var. Bu kulübümüzle bağdaştırılamaz. Basınımızdan da rica ediyorum doğru bilgileri bizden isteyin" dedi.

ŞANKAYA; “ YENİ STAT BURSASPOR’UN OLMALI”


Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya ise inşaatı devam eden Timsah Arena Stadyumu’nda incelemelerde bulunduğunu üyelere bildirdi. Bu stadyumun özellikle kapalı alanlarından elde edilecek tüm gelirlerinin Bursaspor’a bırakılması durumunda çok ciddi ölçüde kalıcı maddi kaynak yaratacağını rakamlar ile açıkladı.

 

  • panayırlı  
  12 Ekim 2012 | 13:53
  Gözaltına alınan menajer Metin Korkmaz ile ilgili yöneltilen soruyu cevaplayan Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Biz yönetim olarak insanların isminde durmayız. Biz bir kulübüz. Zaman zaman transferlerimiz oluyor. Yardımcı olacak menajerlerle de görüşmemiz kadar doğal bir şey olamaz. Bu menajerlerin kulübümüzde top oynayan oyuncularında menajerliklerini yapıyorlar.Bunlar zaman zaman kulübe gelirler. Kendi futbolcularını izlerler. Protokolde otururlar. Zaman zaman bizim davetlimiz olurlar. Metin Korkmaz'ı çok iyi tanımam. Ne yaptığını bilemem. Başkanımız da bilemez. Yönetim kurulumuz da bilemez. İnsanlar kendileriyle ilgili sıkıntıları kendileri çözme durumundalar. Gözaltına alma durumu var. Bu kulübümüzle bağdaştırılamaz. Basınımızdan da rica ediyorum doğru bilgileri bizden isteyin" dedi."
  O zaman adama sormazlar mı bu adam nerenin yetkili menejeri diye...
  • Fatih Dönmez  
  12 Ekim 2012 | 11:22
  stad gelirleri kesinlikle Bursasporumuza kalmalı eğer bunu bile beceremiyorsanız çok cidiyim orada yöneticiyiz diye toplantılar filan yapmanın anlamı yok çünkü şu anda Bursasporun en büyük sorunu stad geliri koonusudur bunu halledemiyecekseniz de Bursasporun size başka bir konuda ihtiyacı yoktur.
  • İnadına  
  12 Ekim 2012 | 01:41
  ulan bizim mahallenin ihtiyar heyeti sizden daha becerikli siz değilmisiniz bu şehrin neredeyse bütün ekonomisini yönlendiren iş adamları trabzon örtülü ödenekten kasaya keş para aktarıyor biz 2 senedir bir stadı alamadık.Sırf sizin gibilere inat banka soyup zengin olup klup nasıl yönetilir gösteresim geliyor kabiliyetsiz kodamanlar sizi.
  • Gurbetci Saban  
  11 Ekim 2012 | 23:48
  kodamanlar kurulunun ne yapip edip stadin butun gelirlerini Bursaspor'umuza kazandirmasi gerekiyor.belediye oradan kazanc saglasin saglamasin zaten halkimiz dan gereken butcesini cikaracak... biraksinlarda stadin gelirleri kulubumuze kalsin...

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR