KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ertuğrul imzaladı

14 Mart 2013 | 09:23

9 yorum

8377 okunma

Genç oyuncumuz Ertuğrul Ersoy profesyonelliğe ilk adımı Vakıfköy Tesisleri'nde attı.

Altyapımızın başarılı savunma oyuncusu Ertuğrul Ersoy'un profesyonel sözleşmeye attığı imza töreni bugün Vakıfköy Tesisleri'nde gerçekleşti.

Vakıfköy Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya, Altyapıdan sorumlu yöneticimiz Necmettin Kocaman, İdari Asbaşkanımız İsmet Demirel ve Bursastore'lardan sorumlu yöneticimiz Nejat Çölek katıldı.

Düzenlenen törende Ertuğrul Ersoy kendisini 3 yıllığına profesyonel olarak yeşil beyazlı renklere bağlayan imzayı attı.

Necmettin Kocaman: "Avrupa kulüpleri takipte"

İmza töreninde konuşan Altyapıdan sorumlu yöneticimiz Necmettin Kocaman şunları söyledi; "Öncelikle Ertuğrul Ersoy kardeşimizin imza törenine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ediyorum ve hoş geldiniz diyorum. Bugün burada Ertuğrul Ersoy'un profesyonel sözleşmesini imzalamak için toplanmış bulunuyoruz. Ertuğrul kardeşimizi 3 yıl önce Gölcükspor'dan transfer ettik. Bu transferi gerçekleştirirken bize çok yardımcı olan Gölcükspor'lu yönetici arkadaşlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Ertuğrul'un babası Hayrettin Ersoy'a da teşekkür ediyorum. Kendisi hiçbir aracı kullanmadan direk bizimle temasa geçti. Ertuğrul Ersoy'a gelecek olursak kendisi U16 kategorisinde 12 kez, U17'de ise 3 kez milli takım formasını giydi. Milli takımlarda 6 kendi liginde ise 16 golü bulunuyor. Avrupa kulüpleri tarafından takibe alınan ve bir çok kulüpten de teklif alan bir oyuncumuz. Bu da bizi bir kez daha gururlandırıyor."

Burası Eğitim Yuvası
Altyapımızın her haliyle bir eğitim yuvası olduğunu vurgulayan Kocaman sözlerini şöyle sürdürdü; "Bursaspor'un altyapısı bazı kesimler tarafından çiftlik gibi gösteriliyor ama ben burada bunu net bir şekilde söyleyebilirim ki Bursaspor'un altyapısı bir çiftlik değil bir eğitim yuvasıdır. Altyapımızda tam gün çalışan doktorumuzla, fizyoterapistimizle, diyetisyenimizle ve psikologumuzla Bursaspor'un altyapısı Türkiye'nin en iyi altyapılarından biridir. Ben her platformda bahsettiğim gibi bizim altyapımızdan sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın bahsettiği oyuncular çıkacak ben bunu iddia ediyorum. Ben taşın altına elimi değil vücudumu koyuyorum. Ben yine şu iddiamı yineliyorum 3 yıl içerisinde Bursaspor'un A takımında altyapıdan gelen ve direk oynayan 5-6 oyuncu olacaktır. Ben bunları söylerken öncelikle altyapıdaki oyuncularıma ve hocalarıma güveniyorum. Bizim yöneticilik yaptığımız dönemde çiftlik denilen Bursaspor'un altyapısında biz Türkiye ve Avrupa şampiyonlukları yaşadık. Ben yaşadığımız bu başarılara güvenerek size bu sözleri veriyorum" dedi.

Faruk Korkmaz: "Hocalarımız Ertuğrul'u izledi"

GGPO Sorumlumuz Faruk Korkmaz ise Ertuğrul Ersoy'un Avrupa'nın bir çok kulübünden transfer teklifi aldığını belirtti ve ekledi; "Ertuğrul Ersoy, 3 yıl önce Gölcük'teki bir maçta antrenörlerimiz Musa Hoca ve Sebahattin Hoca'nın izlediği ve daha sonra takibe aldığımız bir oyuncuydu. Geçtiğimiz 3 yıllık süre zarfında büyük gelişim gösteren, kendi yaş kategorisinde ve bir üst yaş kategorisinde milli takımlarda oynayan bir oyuncumuz Ertuğrul. Bugün Enes Ünal ile birlikte Avrupa'nın bir çok kulübünden transfer teklifleri alıyor. Fakat bugün kendisiyle burada profesyonel mukavele imzalıyoruz. Ben buradan Gölcükspor yönetimine tekrar teşekkür ediyorum. Ertuğrul'un babası Hayrettin Ersoy'da burada bizimle yaptığı görüşmelerde çok samimi davrandı ve araya hiçbir aracı sokmadı ona da ayrıca teşekkür ediyorum. Ertuğrul'un gelişimine katkı koyan antrenörlerimize de çok teşekkür ediyorum. Ertuğrul için bu imzanın hayırlı olmasını diliyorum."

Ertuğrul Ersoy: "Her oyuncunun hedefidir profesyonel olmak"

Her genç oyuncunun hayalleri arsında profesyonel olmak vardır diyen Ertuğrul sözlerini şöyle sürdürdü; "Öncelikle bana bu imkanları sağlayan kulübümüze, başta Necmettin Kocaman ve başkanımız İbrahim Yazıcı olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine, Faruk Hocamıza ve antrenörlerimize çok teşekkür ediyorum. Her genç futbolcunun hedefleri arasında profesyonel olmak vardır. Bende bu hedefimi bugün burada gerçekleştiriyorum. Fakat benim hedeflerimin sonu yok. Bundan sonraki hedefim büyük Bursaspor taraftarı önünde Bursaspor formasını en üst seviyede terletmek istiyorum. Beni bugünlere getirenin Bursaspor olduğunu çok iyi biliyorum ve Bursaspor'a olan borcumu ilerde terleteceğim formayla ödemek istiyorum."

 

 Bursaspor.org.tr

  • Green Army  
  14 Mart 2013 | 16:09
  Şehrine ihanet etme Ertuğrul'um !
  • kosovalı  
  14 Mart 2013 | 13:41
  seçkin... schalke macında son 10 dk 17 yasında genc soktu diyosun.. bizde fener macında 17 yasında Batuhan ı soktuk oyuna .. mactan sonra özellikle yerel medya bu kadar genc oyuncu o macta ne yapar diyor eleştiriyor. bizim yerel medya az değil gol atsa helal hoca diyor .
  • seçkin  
  14 Mart 2013 | 13:17
  profesyonel imzalar tamam da, profesyonel takımımızda ne zaman görebilicez bu gençleri, shalke gs maçında son 10 dakikada 17 yaşında oyuncu soktu oyuna, kendisine şiddetle gol lazım olduğu bir anda, bu cesareti bizimkiler gösterebilecek mi?
  • texata  
  14 Mart 2013 | 12:11
  bu cocuk maclarda teksas'a takiliyor mu,ya bunu goruyorum ya da buna benzer biri var..
  • skl ibo  
  14 Mart 2013 | 11:23
  ertuğrul sen bizim herşeyimizsin
  • Gökhan  
  14 Mart 2013 | 10:14
  Ne yazacaklardı başlık olarak çocuğun ismi Ertuğrul hem bu öz evladımız
  • stiw hido  
  14 Mart 2013 | 10:12
  hayırlı olsun kardeşim haydi göster hünerini erken yaşta fomayı kap
  • F.KAYA  
  14 Mart 2013 | 09:49
  Kardeşim düzgün başlık koyun ya !
  • aJk  
  14 Mart 2013 | 09:29
  Baslıgı okuyunca Ertugrul hoca kasımpasayla anlastı sandım..

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR