KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"İyi bir futbol ve 3 puanla döneceğiz"

12 Nisan 2018 | 16:13

7 yorum

8670 okunma

Teknik Direktörümüz Mustafa Er, pazar günü deplasmanda oynayacağımız Göztepe karşılaşması öncesi düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı.

"Hafta sonu çok önemli bir Göztepe maçına çıkacağız" diyen Teknik Direktörümüz Mustafa Er, sözlerine şöyle devam etti: "Oyuncu arkadaşlarımla iki günde 3 idman yaptık. Çok sağlıklı ve verimli geçtiğini söyleyebilirim. Arzuları, istekleri çok iyiydi. Biliyorsunuz biz karşılaşmalara 1 gün önce gidiyorduk. Bu maçın özelinde bunu bir gün daha geri çekerek iki gün önceden gideceğiz. Daha fazla vakit geçirebilmek adına böyle bir karar aldık. İyi bir havamız, iyi bir sinerjimiz var... İnanıyordum ki şehirde de bu atmosfer oluştu. Gelen tepkiler bu yönde. İnşallah oyuncu gurubumuz da gereken özveriyi gösterip, çok iyi bir futbol ve 3 puanla dönecek. Buna inancımız tam. İnşallah hafta sonu Bursa'ya 3 puanı hediye edeceğiz."

"Geçen yıl son maçta çok zor bir göreve soyundunuz. Ligin en genç teknik adamısınız. Bu kez yine zor bir görev üstlendiniz. Size zor görevlerin adamı diyebilir miyiz?" şeklinde yöneltilen bir soruya Teknik Direktörümüz Mustafa Er,

"Açıkçası ben öyle düşünmüyorum. Çünkü ne zaman görev gelirse hazırım. Her zaman kendimi bu yönde hazırlıyorum. Geçen seneki ile bu seneki görev farklı. Geçen sene tek maçtı. Takım ve şehir birleşti. O günkü başarı herkesin başarısıydı. İşte o sinerji oluştuğu zaman Bursaspor'un büyüklüğü de orda ortaya çıkıyor. Biz 6 haftayı tek tek bakacağız, her maçın farklı bir stratejisi, formatı olacak. Hepsine kazanmak odaklı çıkacağız. Bu sene bu 6 haftalık süreçte benim istediğim, bizim, oyuncu grubumuzun, sizlerin, şehrimizin bu sorumluluğu hissetmesi ve buna göre hareket etmesi. Bunu yaparsak başarılı olmama şansımız yok. Türkiye'nin şampiyon olmuş 5 büyük takımdan biriyiz. Bu arma için mücadele etmenin ne anlama geldiğini ben de çok iyi biliyorum, oyuncu grubumuz da..."

"Oyuncuların size geri dönüşü nasıl oldu?" şeklindeki bir soruya Mustafa Hoca, "Geçen seneden beraber olduğumuz oyuncular var. Bu yılkilerle 9 aydır birlikte çalışıyoruz. İlişkilerimiz hep iyiydi, samimiydi, dürüst bir şekilde de devam ediyor. Geri dönüşümler gayet olumlu. Antrenmanlarda da bu hissediliyor. Bu coşku sahaya yansırsa istediğimiz sonuçları alacağımız düşünüyoruz" yanıtını verdi.

"Sorunun ne olduğunu biliyor musunuz?" şeklindeki bir soruya ise Mustafa Er, "Geçmişe dönük konuşmak istemiyorum. Aslında geleceği de konuşmak istemiyorum. Biz anı yaşayacağız. En ihtiyacımız olan şey özgüven... İkinci yarıdaki performanstan dolayı oluşan bir durum bu... Bunu geri kazanmak zorundayız... Kaliteli bir takımız ama bunu sahaya yansıtamıyoruz. Sonuçlar kötü olunca o baskıyla beraber yeteneklerimizi sergileyemedik. Bizim için 6 haftada en önemli kriter coşku olacak... Coşku birinci sırada ve olmazsa olmazımız... Bu camianın içinden gelen biri olarak, taraftarımızın ne istediğini çok iyi biliyorum. Bunlara cevap verebileceğimize de inanıyorum" cevabını verdi.

"Kadroda radikal bir değişiklik olacak mı?" şeklinde yöneltilen bir soruya Mustafa Hoca şu değerlendirmeyi yaptı: "Hepsi değerli oyuncular. Çok farklı değişiklik düşünmüyorum ama sürpriz bir iki değişiklik olabilir. Performans olarak istediklerimizi alamadıklarımız da belli seviyeye geldi. Mental hazırlığı da oyuncularla beraber yapıyoruz."

"Le Guen'in getirdiği kiralık oyuncuları var. Onların takım ya da sizinle aidiyet duygusu devam ediyor mu?" sorusuna ise Er, şu cevabı verdi: "Kesinlikle devam ediyor. Oyuncuların görevi armaya hizmet etmektir ve onlar da bunun bilincindeler. Futbolda bu sonuçlar her zaman var, bunu onlar da biliyorlar. Hepsiyle başından beri sağlıklı bir ilişkimiz. Ellerinden geleni yapacaklar."

"Genç oyuncular için şans olabilir misiniz?" şeklindeki bir soruya Mustafa Er, "Tabi ki olabilirim. Ama saha içinde herkese aynı mesafedeyim. Kim elini taşın altına sokarsa, sorumluluk alırsa, o coşkuyu gösterirse şans alır. Böyle davranan herkese şans verebiliriz" şeklinde yanıtladı.

Eksikler hakkında da bilgi veren Teknik Direktörümüz Mustafa Er, "Badu'yu zaten biliyorsunuz, sakatlığı devam ediyor. Ama önümüzdeki hafta idmana çıkabileceğini ön görüyoruz. John'un bir sakatlığı var, 10 gün kadar olmayacak. Bostock şu an şüpheli... Fizyoterapistlerle çalışıyor. Maç saatini bekleyeceğiz. Oynamasını çok istiyoruz ama sağlığı daha önemli. Bakacağız, artı ve eksilerini değerlendireceğiz. Alper'in bileğinde yırtık var. Bugünün özelinde Harun ve Onur'da ufak bir problem var. Sadece bugün dinlenecekler. Onun dışında çok şükür bir problemimiz yok" dedi.

Bir basın mensubunun, "Geçmiş dönemlerde olduğu gibi antrenmanları taraftara açmayı düşünüyor musunuz" şeklindeki sorusuna ise Mustafa Hoca, "Kesinlikle olabilir... Bizim taraflarla bütünleşmemiz lazım. Taraftarsız Bursaspor düşünülemez. Kasımpaşa maçında bunu gördük. İkinci yarıdaki o arzulu oyun, üretkenliğimiz belki çok yoktu, ama takımdaki istek ve baskılı oyun taraftarımızı harekete geçirdi. Taraftarımızın harekete geçmesi de takıma yansıyor. Bu da çok farklı bir sinerji oluşturuyor. Tek gayemiz de bu olacak" yanıtını verdi.

 Bursaspor.org.tr

  • Sulman16  
  15 Nisan 2018 | 18:07
  Mustafa hocam furkandan sağ açık neyin kafası ya, koy sana kanada jiresi, göz göre göre yedin maçı , 1 senedir sakat emremi bizi kurtaracak, bunedirr ya.
  • BLACK CROCODİLE  
  13 Nisan 2018 | 22:25
  kokar stadın önü köfte sen bana bir şey deme sadece öf de !
  • orhangazili  
  13 Nisan 2018 | 16:36
  -4
  yolcudur abbas baglasan durmaz
  • YesilBursali  
  13 Nisan 2018 | 01:17
  1 puanla dönseniz bile yeter! Gecen sene sana güvenemeyenleri Mahcup edersin insallah!
  • Vertblan  
  12 Nisan 2018 | 22:15
  İçinde ne fırtınalar kopuyordur senin keşke
  Yabancı hocalara gösterilen sabrın yarısını
  Sanada gösterebilsek camia olarak
  Allah yar vede yardımcın olsun bu şehirden
  Çok oyuncu çıkardı lakin yerli bi hoca çıkaramadı bu sen olursun insallah
  • murat dal  
  12 Nisan 2018 | 18:27
  -1
  haydi hocam baskı pres kazanılan toplarla gol bulalım. Olay bu
  • asd  
  12 Nisan 2018 | 17:37
  Inşallah hocam sana güveniyoruz ama az taktik çalışalım paslaşarak atak yapalım şişirme topla değil bide hayvan gibi basalım:)

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR