KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Kader haftası

04 Haziran 2012 | 09:35

3 yorum

6937 okunma

Avrupa'dan 1 yıl men cezası alan Yeşil Beyazlılar'ın bugün CAS'a başvurması bekleniyor. Çarşamba günü gerçekleşecek genel kurulun ardından transferde düğmeye basılacak.

UEFA, 8 Haziran'da başlayacak EURO 2012 öncesinde Türk futbolu için kararını verecek. Yeşil Beyazlılar, gelişen olayların ardından kendini bir anda Şampiyonlar Ligi'nde bulabilir.

Bursaspor bu hafta kritik bir süreçten geçecek. Geçen hafta içinde Collins Mbesuma transferinde Portsmouth kulübüne bonservis bedelini geç yatırması sebebiyle Avrupa'dan 1 yıl men cezası alan Yeşil Beyazlılar CAS'a başvuracak. Timsah, kararın iptalinin uzun sürecek olması sebebiyle yürütmenin durdurulmasını isteyecek. Avrupa'dan 1 yıl men cezasında CAS'ın yürütmeyi durdurma kararını vermesi durumunda Bursaspor, UEFA Avrupa Ligi'ne katılmaya hak kazanacak.

ÇARŞAMBA KONGRE GÜNÜ
Yeşil Beyazlılar'ı bekleyen bir diğer süreç ise çarşamba günü yapılacak Olağan Genel Kurul. Atatürk Spor Salonu'nda saat 19.00'da çoğunluk aranmaksızın yapılacak kongrede iki aday olmasına karşın İbrahim Yazıcı'nın başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Başkan İbrahim Yazıcı bugün Divan Başkanlık Kurulu'na kesin listesini sunacak. Yeşil Beyazlı yönetim, kongrenin ardından da transferde düğmeye basacak.

UEFA'NIN KARARI ÖNEMLİ
Bursaspor'da CAS'tan olumlu kararın çıkması durumunda gözler UEFA'ya çevrilecek. Futbolda şike iddialarıyla ilgili kararını 8 Haziran Cuma günü başlayacak EURO 2012 öncesinde vermesi bekleyen UEFA'dan çıkacak sonuca göre Yeşil Beyazlılar bir anda kendini Şampiyonlar Ligi ön elemesinde bulabilir. Şike soruşturmasında adı geçen Fenerbahçe, Trabzonspor ve Beşiktaş, sıralamada sezonu Timsah'ın üstünde bitirmişti.

SÖZ PROFESYONELLERDE
Avrupa'dan men cezasının ardından İsviçre'de temaslarda bulunan Başkan İbrahim Yazıcı, 2 hukuk bürosu ve 1 danışmanlık şirketiyle anlaştı.

UEFA'dan gelen Avrupa'dan 1 yıl men cezasının ardından İsviçre'nin Lozan kentine giden ve süreci yakından takip eden Başkan İbrahim Yazıcı, 2 Hukuk Bürosu ve 1 Danışmanlık şirketiyle anlaştı. CAS sürecinde işi uzmanlarına bırakmayı uygun gören Yeşil Beyazlı kulüp, gerekli belgeleri de bu şirketlere ulaştırdı. Anlaşılan hukuk büroları ve danışmanlık şirketi, konu ile ilgili çalışmalarına başlarken, CAS'a yapılacak başvurunun ne zaman olacağı da bu kurumların inisiyatifine bırakıldı. Bursaspor kulübü ile sürekli koordinasyon içerisinde olan şirketler, CAS'a yapılacak başvuruda itirazın şekli ile ilgili kararı verecek.

 Hakimiyet Gazetesi

  • Vedat Akcakoca  
  06 Haziran 2012 | 20:25
  Bizim cezamiz kalkacak bu kesin, Fakat BJK, FB , TRABZONSPOR 3 yil avrupadan menedilecek. bu 1. ikinci olarak Trabzon ve Besiktas gecen sene avrupa kupalarindan aldiklari hakedisleri kurusuna kadar geri ödeyecek. 3 ncü bomba da sudur. Trabzonsporun haketmedigi halde aldigi sampiyonluk primini TFF ye geri ödemesi söz konusu. Bu durumda Sampiyonluk pirimi Bursasporumuza ödenecektir. Gecen yilin Sampiyonu olarak kulübümüzün TFF tarafindan tescil edilme olayi gerceklesecektir. Bilgilerinize sunulur.
  • mehmet  
  04 Haziran 2012 | 16:47
  holmeni kesinlikle kadroda görmek istiyoruz 3 kaliteli isim dediniz veysel sarı ferhat ve serveti bunların arasında görmüyoruz avrupa teksası sabırsızlıkla bekliyor
  • Bursasporum  
  04 Haziran 2012 | 11:16
  Eğer ceza kalkarsa

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR