KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Tutmayın küçük enişteyi!

10 Kasım 2012 | 12:36

yorum

24606 okunma

Spor spikeri ve Vatan Gazetesi Spor Yazarı Figen Civan, Bursasporumuz'un deplasmanda Beşiktaş ile 3-3 berabere kaldığı maçın ardından yaptığı yorumlarla Bursaspor taraftarlarını çıldırttı.

Vatan Gazetesi Spor Yazarı Figen Civan, Bursasporumuz'un deplasmanda Fırat Aydınus'lu Beşiktaş karşısında hatalı bir penaltı ve verilen bir ofsayt golüne rağmen elde ettiği 3-3'lük beraberliğin ardından yaptığı taraflı yorumlarla adeta Bursasporlu taraftarların sabrını zorladı.

Köşe yazarlığı yapmasına rağmen imla konusunda sıkıntı çektiğini gözlemlediğimiz Civan, sosyal paylaşım ağı Twitter üzerinden yaptığı yorumlarda önce "Böyle bir maç yok !umarım bu kadar tahrik varken bjk taraftarı ceza almadan çıkar inönüden ... " yazarak Bursasporlu futbolcuların taraftarları tahrik ettiğini iddia etti, hemen ardından da "Amma zorunuza gitmiş 3 gol ..oyuncunuz taraftarın önüne gelip hakeme bas bas bağırıyor ki sahaya birileri atlasın bjk ceza alsın diye. tvden izleyip ahkem kesiyorsunuz gözümüzün önünde oluyor herşey" dedi ve Bursasporlu futbolcuların Beşiktaş'a ceza aldırmaya çalıştığını iddia etti. Bursasporlu taraftarlara "Amma zorunuza gitmiş 3 gol" diye seslendi.

İstanbul yerel basınının sadık kalemlerinden biri olduğu bu yazılarla kanıtlanmış olan Civan'a önerimiz, aynaya bakıp 3 golün kimin zoruna gittiği konusunda bir kez daha düşünmesidir. Anlıyoruz, bu tür yorumlar İstanbul basınındaki yerinizi sağlamlaştırıyor olabilir ancak taraflı yorum yapmanın mesleki görevleriniz arasında olmadığını biliniz.

Vatan Gazetesi, tarafsız bir gazete olduğunu ve ulusal yayın yaptığını iddia ediyorsa Civan'a hak ettiği yaptırımı uygulamalıdır.


 Teksas.org

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR