KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"16 Mayıs 2010'un bedelini ödetiyorlar"

11 Mart 2013 | 14:52

50 yorum

21511 okunma

Yönetim Kurulumuz, dün oynanan Fenerbahçe maçının öncesinde, sonrasında ve maç sırasında yaşananlar ile ilgili bir açıklama yaptı.

Pazar günü Fenerbahçe ile oynadığımız Spor Toto Süper Lig maçı, öncesi ve sonrasıyla Türk Futbol tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

İlk olarak dikkat çekmek istediğimiz nokta, karşılaşma öncesi taraftarlarımızın stadyuma intikali sırasında maruz kaldığı muamele ve yaşanan gerilimdir. Güvenlik açısından ortaya çıkan zafiyet, taraftarlarımızın bıçaklanması ile sonuçlanmıştır. Maalesef bu, İstanbul deplasmanında yaşanan ilk olay değildir. Bu konuda sorumluların derhal bulunup, güvenlik planlamasındaki hataların nedeni açıklanmalıdır.

Oyun alanına döndüğümüzde ise yine sarsıcı olaylar Türk futbolundaki çıkmazın geldiği noktayı gözler önüne sermiştir. Saha dışında mücadeleye bir hafta önceden başlayanların yarattığı etki, beklenen şekilde maçın hakemine tesir etmiş ve oyun içinde birbirinden yanlış kararlar karşılaşmanın önüne geçmiştir. Dün alınan yenilgiyi hazmedecek kadar büyük bir camia olduğumuzu belirtmekle beraber, karşılaşmadaki bazı noktalara dikkat çekmek bir zorunluluk olmuştur.

Oyun 1-0 lehimize devam ederken, futbolcumuz Tuncay Şanlı'nın pasında ceza sahası içinde Fenerbahçe futbolcusu Mehmet Topuz'un ardı ardına iki kez elle müdahalesi hakem tarafından görmezden gelinmiştir. Oysa 3 hafta önce Gaziantepspor deplasmanında daha tartışmalı benzer bir pozisyonda aleyhimize penaltı kararı verilmişti.

İlk yarının son dakikalarında ofsayt gerekçesiyle kesilen gol pozisyonumuzda yardımcı hakemin bayrağının, Maurice Edu'nun topla ilk buluştuğu anda kalkması ve hakemin düdüğünün net bir şekilde duyulduğu bu anda da Edu'nun ofsaytta olmadığı açık bir şekilde görülmektedir.

Devre arasında yaşananları ise skandal olarak nitelendirmek hafif kalacaktır. Başta Teknik Menajerimiz Süha Sidal, Yardımcı antrenörlerimiz ve futbolcularımızın gözleri önünde Fenerbahçe Kulübü Başkanının maçın hakemine yönelik tehditlerin TFF ve hakem camiası nezdinde nasıl karşılık bulacağı merak konusudur. Emniyet kameralarında kayıt altına alındığına inandığımız bu yaşananların akıbeti Türk futbolunun gideceği yön konusunda belirleyici olacaktır.

Bu tehdit sonucu maçın ikinci yarısının hemen başında karşılaşmanın Hakemi Tolga Özkalfa, yardımcı hakeminin itirazına rağmen futbol sahalarında görmeye alışık olmadığımız bir şekilde aynı pozisyonda üst üste iki hata ile toplamda 3 dakikada gol kararını verebilmiştir. Beklentimiz Sayın Özkalfa'nın en azından bugün, maçtan saatler sonra cesurca yaşananları raporuna yazmış olmasıdır.

Başta, oyunun gidişatına net bir şekilde müdahale eden kararlara imza atan Özkalfa ve yardımcılarının, ardından MHK ve son olarak Türkiye Futbol Federasyonunun yaşananlarla ilgili korkusuzca (!) değerlendirmeler yapacağını ummaktan başka bir çare yoktur.

Türk Futbolunda yaşanan bu kara geceden sonra Bursa ve Bursaspor camiasına düşen bazı görevler de vardır.

Bizler biliyoruz ki 16 Mayıs 2010'nun bir bedeli olacaktı ve o bedel zaman içinde camiamıza ödetilecekti. O tarihten bu yana, hakem hataları, verilen cezalar, maç saati planlamaları başta olmak üzere işleyişin Bursaspor aleyhine geliştiğini görmek durumundayız. Bu hafta oynanacak ilk mücadele ile birlikte mevcut sisteme karşı duruşumuzu sürdürmek, yapılan haksızlıklara karşı kenetlenmek tek seçeneğimizdir. Büyük taraftarımızdan, Bursa şehrinden istediğimiz bu mücadeleyi omuz omuza vermek ve doğru bildiğimiz bu yolda bütün engellere ve ayak oyunlarına karşı yıkılmadan durabilmektir.

Geçtiğimiz hafta yaptığımız açıklamada Hakem camiamızdan tek beklentimizin sadece ve sadece adaletli yönetim anlayışı olduğunu ifade etmiştik. Bugün ise artık bu beklentinin de anlamlı olmadığını görmekteyiz. Bundan sonra kimseden hiçbir beklenti içinde olmadığımızı belirterek, Bursaspor camiamızı şehrine ve takımına sahip çıkmaya devam edip tarihe geçmekte olan onurlu duruşumuzu sürdüreceğimizi kamuoyuna duyururuz.

Bursaspor Kulübü

 Bursaspor.org.tr

  • asi ruh  
  11 Mart 2013 | 15:23
  22
  evet ben beşiktaşlıyım...ne kadar düşman olursak olalım , bir beşiktaşlı hep doğru bildiğini söyler...bu sene Bursaspor , hakemler tarafından linç edilmiştir...bunun en son örneği dün oynana maçtır...o penaltı verilse Bursa maçı 5-0 yapardı...çok önemli değil...ama diğer bir konu da doşarıda bıçaklanan Bursalı taraftar...bakalım fenere kaç maç ceza verecekler...bundan önceki olaylarda beşiktaşın ve Bursanın aldığı cezalar ortada...evet y.d. puştu bekliyoruz bakalım ne ceza vereceksin fenere...
  • Mustafa D.  
  11 Mart 2013 | 15:22
  10
  kahpe bizansın kahpe evlatları
  • teksas kara  
  11 Mart 2013 | 15:18
  helal olsun Bursaspor yazıklar olsun diger anadolu kuluplerine
  susmaya devam ettıklerı surece sampıyonluk hayal
  • ali emen  
  11 Mart 2013 | 15:13
  büyük Bursaspor un herzaman yanında ve destekçisi olmaya dünde olduğu gibi bugünde hep hazırız HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK Bursa
  • Ali G  
  11 Mart 2013 | 15:09
  13
  Elinize ağzınıza Sağlık ! Gereken cevap Bursa tribünlerinden verilecektir. Pankartlarla tezahüratla...
  • doğaç er  
  11 Mart 2013 | 15:09
  10
  arkadaşlar eğer gerçek Bursasporlular aramızda varsa haftasonu oynanacak olan trabzonspor maçında stad full çekmelidir !!!!!!!! çoluğunuzu çocuğunuzu alıp bu maça gitmeliyiz. inanın ki biz oyuncularımızın arkasında olursak trabzonu sahaya gömeriz !!!!!
  • arnavut kemal  
  11 Mart 2013 | 15:08
  beyler artık herkes kendine gelsin aklı biraz çalışan Türkiyede nelerin döndügünü çok net anlaya bilir Bursaspor Türkiyede tek başına bu adiliklere düzen bazlara allah korkusu olmayanlarla savaşmaya bir ömür boyunca devam edicektir Bursamızı ve Bursasporumuzu ölümüne seviyorsak herkes sonuna kadar destek olmak zorundadır herkes artık şapkasını önüne koysun vee Bursamızı Bursasporumuzu ölümüne savunmaya çalışsın maçlarla gelmemek ilk önce kendimize ihanettir
  • ölümüne bursaspo  
  11 Mart 2013 | 15:07
  10
  açıklama çok doğru ifadeler içeriyor ve çok yerinde fakat!

  dünkü bıçaklanan taraftarımızı bile haber yapmayan istanbul basın! bunu nasıl haber yapacak nasıl gündeme gelecek ?

  yazılı başvuru yapılmalı ve gerekirse inceleme için avrupa mahkemelerinde hukuk mücadelesi verilmeli.
  • ümitt  
  11 Mart 2013 | 15:03
  13
  helal olsun bize yakışan da budur kimseden bir beklentimiz olmamalı sonuna kadar desteğe devam dik duruşumuzu tarih elbet yazacaktır
  • can  
  11 Mart 2013 | 15:02
  12
  istanbul lıgınde oynamak istemıyoruz

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR