KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Haksızlığa karşı yürüdük!

FOTO GALERİ

VİDEO

15 Mart 2013 | 21:02

23 yorum

22809 okunma

Bursasporlu taraftarlar, Trabzonspor maçı öncesinde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'e tepki gösterdi. Taraftarlar, TFF Bursa il temsilciliği önüne çelenk bırakırken, Yıldırım Demirören'i istifaya çağırdılar.

BURSASPOR taraftarları, Trabzonspor maçı öncesinde toplanarak Türkiye Futbol Federasyonu Bursa Temsilciliği'ne yürüdü. Temsilcilik önüne siyah çelenk bırakan binlerce taraftar daha sonra Atatürk Stadı'na geçti. Taraftarlar adına açıklama yapan Teksaslı Bursasporlular Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz, "Şampiyonluğumuz birilerinin canını yakmış ki hala acısını çıkarmaya çalışıyorlar" dedi.

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

"Gerçekleştirdiğimiz bu yürüyüş, sesimize kulak vermeyenler ve üstümüze oyunlar oynayanlar gücümüzü bir kez daha görsünler diye, yaptıkları haksızlıklar karşısında yılmadığımızı görsünler diyedir" diyen taraftarlar, mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi. Yeşil beyazlı taraftarlar, !16 Mayıs 2010'da elde ettiğimiz, 3 Temmuz'u doğuran ve ezber bozan şampiyonluğumuz birilerinin canını öylesine çok yakmış ki, hala daha acısını çıkarmaya çalışıyorlar. Sebebi açık; kurulu düzenlerine çomak soktuk ve sokmaya devam ediyoruz. Dik duruşumuz devam ediyor diye bize dört bir koldan saldırıyorlar. Ama bilsinler ki yetmeyecek. Bursaspor var oldukça haklı mücadelemiz devam edecek" diye konuştu.

SABRIMIZ TAŞTI

Hakemlerin hata yapmasının normal olduğunu söyleyen yeşil beyaz sevdalıları, "Hakemler hata yapacak, bu normal. Ama kimse bize, her maç üst üste, maçın skorunu ve galibini belirleyen hatalarla karşılaşmamızın açıklamasını yapamaz. Sınır geçildi, sabrımız taştı. Söz konusu Bursaspor olunca, hakemler yardımcılarının kararlarını bile kale almıyor. Hatta Bursaspor'u katleden bazı hakemler, ödülmüş gibi ligin kaderini etkileyecek bazı maçlara atanabiliyor. Bunlar olmasın diye, başkalarının yaptığı gibi hakemleri tehdit etmemiz bekleniyorsa, bunu yapmayacağız" diye konuştu.

HEDEF KİTLELERİ BUNU BEKLİYOR

Ulusal medyayı da eleştiren taraftarlar, "Ulusal medyanın büyük bölümü, Bursaspor'u ötekileştirmeye, en ufak olayda Bursasporlu taraftarları çapulcu ve ırkçı ilan etmeye devam ediyor. Bursaspor futbolcularına 'beyaz formalılar' bile denebiliyor. Çünkü patronları ve hedef kitleleri bunu bekliyor. Ama bunları yapanlar kendilerine 'tarafsız' diyor, o komiğimize gidiyor. Bu medya kuruluşlarını izleyenler, bu taraflı gazeteleri okuyanlar, bu yanlı isimlere pirim yaptıranlar, ülke futbolumuzda yeni 3 Temmuz'lar yaşanmasına katkı koymakta olduklarının farkına varmalılar" ifadelerini kullandı.

BAŞKASI YAPINCA ŞÖLEN BİZ YAPINCA COP

Taraftarlar açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Biz Bursa'ya gelen deplasman taraftarlarını görmüyoruz bile. Bu ölçüde güvenlik önlemleri alınıyor. Ama biz gittiğimiz her şehirde ev sahibi takım taraftarları ile karşı karşıya getiriliyoruz. Sonra çıkan bireysel bazı olaylarda dahi terörist ilan ediliyoruz. Elin adamları meşale yakınca görsel şölen yaratmış oluyor, bizim tribünümüzde meşaleler yanınca stadyum çıkışlarında coplanıyoruz. Taraftarlarımız sahipsiz bırakılıp cezaevine girerken, televizyonlardan benzer olayları yapan başka takım taraftarlarının serbest bırakılışını izliyoruz. Bunları hak edecek hiçbir şey yapmadık. Yalnızca onlardan farklı olarak Bursaspor atkısı taktık. Kadıköy'de maç sonunda yaşananlar hakkında da, başta kulübümüzü ve taraftar derneklerimizi olmak üzere, orada olan ve o olayı yaşayan tüm taraftarlarımızı şikayetçi olmaya çağırıyoruz. Bir kez daha tekrarlıyoruz, Bursaspor'un önünü kesemeyecekler, Teksas'ı ve Bursaspor tribünlerini bitiremeyecekler. Bursaspor'un bayrağı yükselmeye devam edecek. Bizler de Bursaspor neredeyse orada olmaya devam edeceğiz. Tüm taraftarlarımızı, birlik ve dayanışma halinde yeni başarılara sayfa açmak için her açıdan takımımıza desteğe çağırıyoruz."

 

  • resul  
  15 Mart 2013 | 22:44
  15
  Arkadaşlar bu yürüyüş gerçekleşmemiş olsaydı şimdi trabzonu aşağıdan kurtarmak için yapılan acem oyunlarını konuşuyo olacaktık.bu yürüyüş Bursaspor taraftarının takımına bağlılığını bütün Türkiye ye göstermiştir
  • SoyluBursa  
  15 Mart 2013 | 22:32
  14
  helel olsun arkadaslar,ben bizzat suç duyurusunda bulunmus biri olarak sizlerede suç duyurusunda bulunun diyorum.
  • bahtiyar yasavul  
  15 Mart 2013 | 21:31
  32
  helal olsun size en büyük Bursa ve Bursaspor taraftarı biz koskaca bi şehrin tek takımıyızz...

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR