KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Atatürk Stadyumu yıkılıyor!

25 Mart 2013 | 15:53

98 yorum

44480 okunma

Altıparmak'a Bursa'nın en büyük meydanını yapacaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, inşaat çalışmaları devam eden 45 bin kişilik Bursa Büyükşehir Stadyumu tamamlanır tamamlanmaz şehir merkezinde bulunan eski stadyumun yıkılacağını ve açığa çıkacak alanın kurulacak meydana dahil edileceğini açıkladı.

Başkan Altepe, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Sena Kaleli ve İlhan Demiröz ile İl Başkanı Metin Çelik ve il yöneticilerini ağırladı. Heykel´deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala´nın da katıldığı ziyarette Başkan Altepe, şehir merkezinde bulunan Bursaspor Stadyumu´nun geleceğine ilişkin açıklamalar yaptı.
Altıparmak´a Bursa´nın en büyük meydanını yapacaklarını belirten Başkan Altepe, bu bölgede kalan Bursaspor Stadyumu´nun yıkılacağını ve açığa çıkacak alanın planlanan meydana dahil edileceğini söyledi. Bursaspor Stadyumu´nun eski görüntüsüyle kente yakışmadığını, Bursa´nın uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak yeni ve modern stadyuma ihtiyaç duyduğunu belirten Başkan Altepe, bu nedenle Bursa Büyükşehir Stadyumu´nu inşa çalışmalarını başlattıklarını anlattı. İzmir Yolu´na paralel olarak Acemler Kavşağı civarına yapılan stadyumun 45 bin kişilik kapasitesi ve yüksek teknolojisiyle Türkiye´nin en iyi, dünyanın da sayılı yapılarından biri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, yüzde 90 oranında tamamlanan çalışmaların gelecek yaz aylarında tamamen sona ereceğini ifade etti. Yeni stadyum hizmete alınır alınmaz harekete geçeceklerini ve eski stadyumu yıkarak meydana dahil edeceklerini belirten Başkan Altepe, "Stadyumun yerinin değiştirilmesinin temel hedeflerinden biri de buydu. Yani eski stadyumun yıkılması ve açığa çıkacak alanın yapılacak meydana dahil edilmesiydi. Çünkü Bursa´nın her şeyden önce meydana ihtiyacı var. Bu şehirde etkinlikler, şenlikler ve festivaller hala sokaklarda yapılıyor. Dolayısıyla önceliğimiz meydan. İnşallah Altıparmak´ta, dünyaya örnek olacak Bursa´nın en büyük meydanını inşa edeceğiz" dedi.

CHP´li konuklarına Bursa için yaptıkları yatırım ve hizmetlerde verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Başkan Altepe, parti ayrımı gözetmeksizin Bursa için çalıştıklarını, kentin Türkiye´de ve dünyada marka kent olması, zenginliklerinin hak ettiği değeri bulması için gece-gündüz gayret gösterdiklerini ifade etti. Yıllardan beri Bursa için dillendirilen fakat bir türlü yapılamayan icraatları bu dönem hayata geçirdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, "10 yaşından itibaren Kapalıçarşı´da çalışmaya başladım. 10 yıl da siyasette muhalefet sözcülüğü yaptım. Çocukluğumdan beri duyuyorum. İşte ´Çarşının üzerine örtüler gerilecek, Kamberler kalkacak, Ördekli restore edilecek´ diye. Bunlar hep söylendi ama hiçbir zaman belediyelerin gündeminde olmadı. Ne zaman göreve geldik, Bursa´nın yıllardan beri dillendirdiği çalışmaları gündemimize alarak bir bir hayata geçirdik. Kapalıçarşı´yı yağmurdan, kardan ve çamurdan koruyan modern çatılarla kapladık. Kamberler bölgesini tamamen dönüştürdük ve alanı park yaptık. Yine Ördekli Hamamı´yla birlikte onlarca tarihi eseri restore ederek şehrin kültür sanat gündemine aldık" diye konuştu.

Başkan Altepe, günün anısına konuklarına birer Bursa bıçağı hediye etti. Heyet, ziyaretin ardından Başkan Altepe´yle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Bursa.bel.tr

  • timsah  
  31 Mart 2013 | 13:16
  14
  Eğer apaçilere alan yapılacak ise hiç bir şey yapmayın yıkmayın o stadı... Bütün anılarımız sevincimiz, üzüntümüz o Atatürk stadında geçti şimdi böyle bir yıkılma söz konuusu gerçekten bir Bursalı-Bursaporlu olarak beni çok üzdü eğer stadın yerine yararlı bir şey yapılacaksa sosyal tesis vs gibi amenna ama öyle sırf görsellik açısından yıkmayın yararlı bir şey yapın. Bu arada TİMSAH ARENA için en hayırlısı olur bol bol puanlı maçlar ile başlarız inşallah...
  • zıplat  
  30 Mart 2013 | 13:35
  -5
  şimdi şöyle bi şey bizler olaya ve stada, futbol tarıhımız, şampıyonluk yaşadığımız yer vs. gibi bakıyoruz. bu durumda da ykılmamasını ıstememız çok doğru ancak şu da var, yenı stadımız malum başka yere yapılıyor, yanı bzı ıstesek de artık o efsane yerde heykelden altıparmak'a doğru tezhurat yapa yapa gidemıcez maçlara, e bakıyosunuz stad hepten yıllanmaya başladı, eskıyor.. olaya makul bi açıdan bakınca o meydanın gercekten de guzel bi projeyle ben çok görsel bi hale kavusacğına ınanıyorum.. haa ilerde cocuklarımıza torunlarımıza bak biz burda Bursaspor şampiyonluğu gördük diye gösteremeyeceğiz belki ama, bence Bursa nın kent olarak daha da gelişimi ve görsel zenginliği acısından stadın yıkılması(yeni stad oraya yapılmadığı için) çok da vahim bi senaryo değil..
  • biz bize  
  29 Mart 2013 | 21:49
  stadımız yıkılırsa yerine 10.000 kişilik timsah şeklinde spor salonu yapılmalı ve acilen basketbol şubemiz açılmalı
  • pedros  
  29 Mart 2013 | 14:19
  15
  ismini ne koyarsanız koyun bizim için orası Atatürk stadyumu olacaktır , forumlarımızda Atatürk stadı olarak geçecektir.. böyle biline
  • bursaaa  
  29 Mart 2013 | 13:47
  sayın site yönecileri daha ne kadar sessiz kalacağız bu konuda...
  • xlabor  
  28 Mart 2013 | 23:50
  24
  Atatürk stadyumu diyememiş yine Recep Bey, "Bursaspor stadyumu" demiş, bir yanlış daha: yeni stadın adı: Bursa Büyükşehir Stadyumu değil, Timsah Arena'dır Başkan, Altıparmaktaki stadın adı da Atatürk STADI'dır. bunu bil ve ona göre konuş!!
  • TEKSAS  
  28 Mart 2013 | 20:34
  Adamlar avrupa deverelirini devridi tarih dinlemeden Ali Samiyeni Yıktı sesleri çıkmadı yeni stad ile Full Tribüne oynuyor adamalr bunlar hala Eski stad derdinde!!!Evet Yıkılmasına bence karşıyım şimdi iyi okuyun ozaman Eski Stad yıkılsın yerine Stad yapılsın ama nasıl bir stad..Kapalı Spor salonu yapacaksın oda Timsah arena şekli olucak Ama şunu özellik le söylüyorum Bursaspor BASKETBOLL takımı kurulsun Artık!!!görün zaoamn ne spornsorlar geleyiro işte ozaman büyüksün Sorun acemeler istansyonunu Bursapor yapmak değil Sorun Spor dalalrıdna her faaliyette Bursaspor un var olması düşünün kapalı psor salonun da Bursapor basket takımı var ve o ambians ı hiç düşünemiyorum muhteşem olur gerçekten!!böle bize yarar getirecek eleştirle sesinizi duyurun boş muhabbetler le değil!!!
  • skl ibo  
  28 Mart 2013 | 08:42
  -16
  şu timsah arena yapılsın bitsin biran öncede eski stadyumu ne yaparlarsa yapsınlar bırakın şu hucube stadyumu ya yok şehrin en güzel yerindeymiş falan filan girişi bi derrt çıkışı bi dert içi rezalet neyini savunuyorsunuz eski stadın arkadaşlar yaşım 44 gitmediğim deplasman kalmadı kendi stadımızdan iğrenir durumdayım inş. arena biter ve orada rahat bir ortamda güzel bir ambiansta maç izleriz bırakın laga luga yapmayı...
  • bursa spor  
  27 Mart 2013 | 19:45
  timsah arena ismini duyunca balıklama atlayanlar --bedava peynir sadece fare kapanında bulunur-- bunu unuttunuz.şimdi de ah altepe vah altepe diye yalandan bagırmayın.gitti,Türkiyenin yer bakımından en güzel stadlarından biri olan Atatürk stadyumu gitti uğurlar olsun şakşakçılar.
  uvvvv timsah arena olacak uvvv timsah şekinde olacak.yıllardan beri şehir meydanından yürüyerek tezahürat ederek gittiğimiz stadımıza içip içip geliyorlar kızlara laf atıyor serserileri aman iyi oldu diyen şakşakçılar istediğinizi oldu.şimdi yandaş birine otel mi yaptırılır avm mi çaktırılır görün bakalım.
  • Adnan Bahtiyar  
  27 Mart 2013 | 17:09
  Boş boş konuşuyorsunuz. En başından söyledik yeni stadyum başka yere yapılırsa Bursa Atatürk Stadyumunun yıkılacağını. Sesimizi duyuralım dedik kent meydanında protesto gösterisi ve basın bildirimi yapalım dedik 2.5 milyonluk şehirden 2bin kişi geldi sadece. Şimdi burada klavye arkasında oy yok bilmem ne yok yıktırmayız filan gibi palavraları bırakın da izleyin yerine ne yapılacak stadın.
  • gercekask  
  27 Mart 2013 | 14:25
  bu işin böyle olacağı başından beri belliydi de kamuoyuna, özellikle taraftara sızdırılmadı.Şehrin göbeğinde oldukça geniş bir alan kime cazip gelmez ki?Geçmiş yıllarda taraftar tepki koyuyurdu.Artık bu da bittiğine göre 1-2 ay içinde yeşil renkli timsah çatımız kondurulacak, bizler aval aval bakarken encümen kararı ile yıkım ekipleri de tarihimizi yok edecek!
  • Samed  
  27 Mart 2013 | 13:24
  stad Bursanın alt katagori takımları ıcın kullandırılmalı Bursa olarak ilçe takımlarımızı kalkındırıp Bursayı ve Bursasporu kalkındırmamız amaclanmalıdır Bu stad 3 lig 2 lig bal lıgı takımları ıcın Cok iyi olur.Hem kendı sehrımızın takımları.
  • green white  
  27 Mart 2013 | 12:55
  bunlara oy atan arkadaşlar adamlar ülkeyi satıyor stadı yıkıp arsayı satmış çok mu? yazıklar olsun ne kadar hakkım geçti ise haram olsun bundan sonra değil oy atmak BÜYÜK Bursa'da görmek istemiyorum bunları NOKTA..................................................................
  • Panayırlı  
  27 Mart 2013 | 12:11
  Referandum yapılmadan kazma vuramazlar, daha geçen yıl eski parayla trilyonların gömüldüğü stadı ne diye yıkacaksın. Stadı bayramlarda, konserlerde kullanabilirsin masrafları çıkar, eski stat durmazmış yenisi olunca, peki yeni stat bakıma girdiğinde ne olacak maçları İnönü'de mi oynayacaksın. Bu işin altında başka bir iş var, kamuoyu buna izin vermemeli.
  • bianco-verde  
  27 Mart 2013 | 03:36
  adamlar Bursa Atatürk stadyumu dememek için elinden geleni yapıyor. Bursa şehir stadyumu, Bursaspor stadyumu, şimdi de Bursa belediye stadyumu çıktı başımıza.eski stad yıkılacaksa 'şampiyonluk meydanı' yapın ve kültürparkla birleştirin.yeni stadın adı da Atatürk stadyumu ya da timsah arena olacak başka yolu yok.
  • ediz  
  27 Mart 2013 | 02:33
  -1
  yıkılacaksa kale arkaları ve maraton yıkılsın saha zemini ve kapalı kalsın
  • 16161616  
  26 Mart 2013 | 20:07
  sayın altepe:yerinde olacak dediniz,kulüp başkanı şampiyonlar ligi kriterleri dedi,stad kapasitesi büyütüldü,7,5 milyon kulüp verdi diye basına yansıdı,sonra altı dere yatağı dendi,(ama öncesinde alta inilerek kapasite artırılmıştı)bir dönem belediye stadı büyütü şeklinde demeçler çıktı.sonra allem oldu,kullem oldu,stadın yerini değiştirdiniz,ama bu stadı yıkmak nereden kimin kafasından çıktı arkadaş.yıkacaksan merinosu yık.20 milyon civarı yatırım yapılmış bu stadı yıkıyorsanız altında mutlaka yeni kent meydanları yükselir.
  • kaya ali  
  26 Mart 2013 | 20:02
  hani yıkılmıcaktı ATATURK STADYUMU küçük maçları hani orda oynucaktık ne oldu degişti hemen yoookkk yaaaa ben ve benim ailemden recepe OYYYYYYYYYYYYYYYY YOOKKKKKKKKKKKKK YEMİN EDERİM YOK
  • deplase  
  26 Mart 2013 | 19:38
  13
  Bursaspor Stadyumu değil orasının adı, 'Bursa Atatürk STADYUMU' ..
  • partizan  
  26 Mart 2013 | 19:20
  12
  tipik akpkk mantığı..olmayacak şeyler için önce zemin yoklarlar,halkın nabzını ölçerler,tepkiye göre pozisyon alıp soru,öneri derkeen hoop oldu ittiye getirip sanki halk istemiş gibi yürürlüğe sokarlar..sonra haraç mezat,partidaşlarına yandaşlarına peşkeş çekerler..ondan sonra da "rabbim verdikçe veriyor" diye çaldıkça şişinirler! bu hırsızlık şekli,terörist apo dostu bölücü akpkk yöntemidir..allah bunların şerrinden samimi müslümanları korusun!

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR