KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Hamzaoğlu'dan transfer açıklaması

07 Ocak 2016 | 12:26

25 yorum

18381 okunma

Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, Antalya kampında basın toplantısı düzenledi.

Antalya'da gerçekleştirdiğimiz devre arası kampımızın 6. gününde Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu basın toplantısı düzenledi.

Röportaj konusunda hassas davrandım ve merak edilenleri rahatlıkla sorun diye bu toplantıyı düzenledim diye sözlerine başlayan Hamza Hamzaoğlu, şöyle devam etti; Galatasaray'dan ayrıldığımızdan bu yana pek fazla konuşmamaya çalıştım ki herkes işine odaklansın diye. Bugün de Bursaspor'un hocası olarak karşınızdayım. Bursaspor için de elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bulunduğumuz yerden en iyi yerlere çıkartacağız. Buna da katkı sağlayacağız diye düşünüyorum.

Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra bir süre çalışmak istemiyordum. Olursa da Avrupa'da çalışmak istiyordum 1-2 sene. Fakat Bursaspor'dan teklif gelince açıkçası bir heyecan oluştu içimde. Bursaspor'la eskiden beri hem seyirci hem Bursa'nın futbol aşkını çok severek takip ediyorum. Burada neler yapabilirim diye hayallerim vardı. Bu isteğe karşılık verme arzusu oldu. Bugün bakınca da doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Kadro kalitesini görünce bir şey yapabileceğimizi gördük. Dinamikleri bir araya getirirsek de farklı hedeflere koşacağımızı gördük. Bunun da karşılığını görmeye başladık. Tabii ki eksiklerimiz var. Takviyeler yapmamız gerekecek. Oyuncularımızın istekli olması bizi mutlu ediyor. 1-2 takviye ile çok daha farklı bir Bursaspor sahada göreceğiz.

Kongreye gelince. Biz göreve başladık ama Recep başkanımız bırakmak zorunda kaldı görevi. Şehirde baskı vardı ve bizim de olumsuz etkilenmemiz için görevi bıraktı. Bu tür kararlar alınıyor. Kongre üyelerimiz en doğru karar alıp hep beraber aynı çatıda tek vücut olacağımız bir adayı desteklerler.

Eski takımımda hiçbir oyuncumu istemedim. Galatasaray'dan birkaç oyuncuya talip olmak orada huzursuzluk yaratır. Onlardan her hangi bir tanesiyle ayrılmak ister ve bizim de ihtiyacımız olur bütçemiz de uyarsa her oyuncuyu isteyebiliriz.

Geldiğimizde Josue ve Stoch kadro dışı bırakılmıştı ve biz affedilmesini istedik. Son iki hafta beraber çalıştık. Bu arada gördük ki Josue'den beklenilen verimi alamayacağız. 10 numara giyiyorsanız daha fazla koşmanız ve emek vermeniz gerekir. Formanın ve numaranın hakkını vermelisiniz. Josue'de bunları göremedik göremeyeceğiz de. Uğraşıp zaman kaybetmektense başka bir takıma gitmesini uygun bulduk. Advincula'ya gelecek olursak fazla şans vermedik. Ama bizim oyun anlayışımıza uymuyor. Bizim oynatmak istediğimiz oyunda zayıf kalacaktı. Başka arkadaşımızla değerlendireceğiz.

Pablo Martin Batalla görüşmelerimiz sürüyor. Olumlu gelişmeler var. Çok değerli bir isim. Çin'de iyi performans sergiledi. Hala bize katkı sağlayabilir. Bursaspor camiasının sevdiğibir futbolcu. Aramızda görürsek mutlu olacağız.

Belluschi ile ilgili de görüşmeler var. Giderken yapılan kontratında bazı maddeler var. Onlar da çözülmesi gerekiyor. Onu da aramızda görebiliriz. Ama başka alternatiflerimiz de var.

Bursaspor'da doğru şeyler yapabilirsek biraz sabırlı olunabilirse çok farklı hedeflere koşulabilir. Bütün potansiyeller burada mevcut. Şampiyonluk için de Avrupa'da oynamak için de bütün şartlar mevcut. Stadyumla birlikte şehirde de farklı bir hava esmeye başladı. Zaman içinde olabilecek şeyler bunlar. Bu sene üst sıralara çıkmayı ve önümüzdeki yılların hazırlıklarını yapmaya başlaması lazım. 2-3 sene sonra Avrupa'da başarılı olacağını düşünüyorum. Müthiş bir altyapı potansiyeli var. Bu potansiyeli A Takıma faydalı şekle getirmek için çabalıyoruz. Yakından takip edeceğiz onarlı ve gençlere şans vermeye çalışacağız. Yapmamız gereken transferleri yaparız. 2-3 sene sonra Avrupa'da başarıla koşan bir Bursaspor olacak.

Boluspor maçında da bazı şeyleri hem göreceğiz hem de kazanmaya çalışacağız. Kupada mağlubiyetimiz yok. Devam etmek istiyoruz. Biri kendi sahamızda herhalde Bursa'da oynayamayacağız. İki tane zorlu maçımız var. Hem ideal kadroyu görmek hem de görmek istediğimiz futbolculara bakacağız. Trabzonspor maçına en ideal kadroyla çıkacağız. Timsah Arena'da iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz.

Orta sahadaki kadrom şekillenmiş durumda. Arayış içinde değilim. Kimlerle oynayacağımızı tasarladık. Her oyuncumuzu görmek de istiyoruz. Hazırlık maçlarında görmeliyiz. Bu yaptığımız değişiklikler arayıştan değil herkese şans vermekti. Bütün oyuncular oynasın istiyorum. Benim ilk hedefim oyuncu kazanmak.

Hosogai'den memnunum. Kendisi orta saha oyuncusu. Almanya'da sağ bek oynadığını gördük. Orada faydalı olacağını düşündük. Temposu çok iyi ve memnunum.

Bizim ülkemizde istikrar yakalanamıyor. Ne hocalar ne başkanlar. Kongre telaşı antrenör telaşı. Sürekli bir hareket var. Bu hareketlilikten sebeplenen bir çok insan da var. Onlar öyle istiyor. Bu istikrar bazılarının musluklarını da kapatır. Bu istikrara da müsaade etmiyorlar. Böyle bir düzen içindeyiz. Bizler mümkün olduğunda doğru işler yapmaya devam ediyoruz. Kim ne derlerse desin biz teknik direktörleriz. Biz bu işi böyle yapmaya devam edeceğiz. Maalesef istikrarı istemeyen çok önemli bir kesin var. En çok ağlayanlarda onlar.

Bazı oyunculara teklifler olması bizi sevindiriyor. Hem kulüp menfaati hem de oyuncumuzun isteğine uyacak her türlü teklife biz de onay veririz. Bugün Arda Turan'ın olduğu gibi. Keşke biz de Bursaspor'dan yetiştirdiğimiz futbolcumuzu Barça'da Real'de görebilsek. Futbolcu yetiştirmek için buradayız. Serdar'a ve diğer oyuncularımıza iyi teklif gelirse tabi ki hepsini göndeririz. Fakat bu onları da istemediğimiz anlamına gelmesin. Onlardan gayet memnunuz.

Bol pozisyon yaratan ve bol gol atan, kalesinde de zaman zaman pozisyon görecek bir Bursaspor göreceğiz. Coşkulu bir Bursaspor göreceğiz.

Bütün futbolcularımın performansından memnunum. Bu şekilde devam edeceğiz. Transfer dönemi sonuna kadar belki değişiklikler olabilir.

Ertuğrul hocaya da teşekkür ederim. İyi bir takım aldık. Her takım eksikleri var. Bizim de var. Fakat ilkyarıda olumsuzluklar yaşanmış. Bazen frekanslar tutmuyor. Bizler de yaşadık. Biz taraftarımızla güzel bir diyologla başladık. İnşallah böyle de devam. Onlardan beklentimiz ne olursa olsun bizi desteklesinler. Bizi kazanınca herkes sırtımızı sıvazlıyor. Kaybettiğimiz de yanlarımız da olsunlar. Maçın son anına kadar bizi desteklesinler. Futbolcularımız böyle olursa çok daha koşacaktır. Bu sinerji ile Bursa'da çok iyi şeyler başarabiliriz. Onların desteği önemli.

Fatih Terim hocam yıllar önce yaptığı gibi yeni bir jenerasyon ortaya çıkartıyor. İnanılmazı başardı Fatih hoca ile birlikte. Yine Fransa'da sürprizlere tanıklık edeceğiz. Türkiye'nin geleceğine damga vuracak çok iyi adamlara sahibiz.

 Bursaspor.org.tr

  • mundar  
  07 Ocak 2016 | 13:23
  17
  Yilmaz vuralada giydirmis :)

  Abi Hamza Hoca eger ki taraftari iyice arkasina alirsa , sampiyonlugu siktiredin guzel futboluyla dillere destan oyun yapariz, bunu hem takim yapar hem taraFtar .

  AcikcAsi Batalla'nunda gelmesi bizi atesler , ki Belluschi'yide alirsak geri gelise seyir zevkinden stadi yikma ihtimalimiz dahi var .

  Herkese saygilar
  • hasan  
  07 Ocak 2016 | 13:21
  şu necide 8 cuencaya 4 verıyorlarmışı düşünüyorumda
  bu ibra olmak için b.başı ve menecerlerin seçim öncesi balonu olmasın
  b.başı çıkıp 2 futbolcuya 12 verıyorlar deyıp kendını aklatma kumpası olmasın
  sayet vryorlarsa 4 e cuencayı satar
  nakulma va batalanın parasını çlkrırım
  ama neene inanmıyorum
  • Atilla  
  07 Ocak 2016 | 12:57
  19
  Olacak Beyler. Buna inaniyorum
  • hasan  
  07 Ocak 2016 | 12:43
  hocam bizim hassasıyetlerimiz var bunu bilmelisin
  • hasan  
  07 Ocak 2016 | 12:42
  20
  hocam
  şayet cuencaya 4 mil.euro teklifi doğru ise
  50 yıllık b.sporlu olarak
  gel beni dinle sat cuencayı
  futbolun etiği kalmadı ayart nakulmayı getir
  ayrıca pablo transferı için 3.5 mil.euro kalır
  gel beni dinle bu fırsat bi daha ele geçmez

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR