KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Kongrede yaşananlar!

19 Ocak 2016 | 15:00

102 yorum

37324 okunma

Ali Ay, Burhan Ilgın ve Burhan Vatan'ın yarıştığı Bursaspor'umuzun 25. Başkanını seçtiği 52. Genel Kurul'da yaşanan tüm gelişmeler.

4 BİN 734 ÜYE OY KULLANACAK

İlki 11 Ocak'ta yapılan ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığı için bugüne ertelenen kongrede yeni yapılan isimlerle birlikte 4 bin 734 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Geçen kongrede ise 3 bin 970 üye 10 sandıkta oy kullanmıştı. Oy kullanma işleminin bu kez 15 sandıkta yapılacak.

BÖLÜKBAŞI PROTESTO EDİLDİ

İlhan Parseker'in divan başkanlığı yaptığı kongrede konuşmak için kürsüye çıkan Recep Bölükbaşı, salonda bazı kongre üyeleri tarafından yuhalandı. Uzun süre konuşmak için tepkilerin dinmesini bekleyen Bölükbaşı, kendisine yöneltilen tepkileri hak etmediğini söyledi. Bölükbaşı, 9 yıldır yönetimde olduğunu ve Bursaspor'a hizmet ettiğini belirterek, yaptığı işlerde en ufak bir su istimal olmadığını kaydetti. Kendini iyi ifade edemediğini yada yanlış anlaşıldığını kaydeden Bölükbaşı, genel kurul üyelerinin vereceği her karara saygı duyacağını ifade etti.

Bölükbaşı'nın konuşmasının ardından kürsüye gelen Teksas Tribün liderlerinden Selim Kurtulan ise Bölükbaşı'na tepki gösterdi. Borcun 270 milyon değil, 500 milyon TL olduğunu savundu.

YÖNETİM İBRA EDİLMEDİ

Ardından gerçekleştirilen oylamada, Bölükbaşı yönetimi ve denetim kurulu ibra edilmedi. Kongre üyelerinin çoğunluğu yönetimin ibra edilmemesi yönünde oy kullandı. Kongrede Ali Ay ve yönetimi Bölükbaşı'nı ibra etmezken, Burhan Vatan ile ekibi Recep Bölükbaşı ve yönetimini ibra etti. Yönetimin ibra edilmemesinin ardından 3 aylık süreçte herhangi bir kongre üyesinin mahkemeye başvurması, yargı sürecini başlatacak.

RECEP GÜNAY ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Bu arada, oylamanın ardından söz alan başkan adayı Recep Günay, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

TÜZÜK GENEL KURULU YAPILACAK

Divan Başkanlık Kurulu'nun önergesiyle Genel Kurul'a bir madde daha eklenirken, 2016 yılı içerisinde Tüzük Genel Kurulu yapılacak. Tarih, Divan Başkanlık Kurulu tarafından kararlaştırılacak. Buna göre Genel Kurul'da seçimli kongrenin iki güne yayılması ve başkan adaylığına kriter getirilme konuları konuşulacak ve karara bağlanacak.

KONGREDE GERGİNLİK

Bursaspor'un olağanüstü kongresinde Başkan Adayı Burhan Vatan'ın konuşmasının bitmesinin ardından kavga çıktı.

Yeşil-beyazlı takımın olağanüstü kongresi gergin geçiyor. Başkan adaylarından konuşmak için kürsüye ilk olarak Burhan Vatan çıktı. Vatan, kürsüde konuşmalarının sonunda Ay'ı eleştirdi. Konuşmasının ardından yerine geçmek isteyen Vatan ile Ay'ın listesinde bulunun yöneticiler sözlü tartışmaya başladı. Kısa bir süre sonra sataşma, yumruklu kavgaya dönüştü. Araya giren kongre üyeleri, özel güvenlik ve polis ekipleri kavgayı büyümeden önledi.

LEVENT KIZIL SÖZÜNÜ TUTTU

Bursapsor eski başkanlarından Levent Kızıl, TOFAŞ Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Bursapor Olağanüstü Kongresi'nde konuştu. Kızıl konuşmasında, "Bölükbaşı, yönetimi devralırken borç 125 milyon lira idi. Kasım ayı sonu bilançoya bakıldığında borç 230 milyon liraya yükselmiş. Borcun bu hale gelmesini ben kabul etmiyorum" dedi. Batalla transferine de değinen Kızıl, "10 milyon lira vergi ve SSK borcu nedeniyle transfer imkansız hale gelmiştir. Batalla'nın da imza atmaması, bu nedenledir. " ifadelerini kullandı.

Levent Kızıl kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Saygıdeğer Bursaspor Kongre Üyeleri, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlarım, yeni kongre hepimize hayırlı olsun.
İbra konusunda daha evvel fikirlerimi söylemiştim. Onun için daha fazla vaktinizi almayacağım. Geçtiğimiz dönem, Sayın Bölükbaşı seçilirken borç yüz yirmi beş Milyon TL'ydi. Şu anda sadece Kasım ayı sonu bilançosuna bakıldığında borç iki yüz otuz iki milyon TL'ye yükselmiş. Kısaca özetlersek, Ozan Tufan, Volkan Şen, Bakambu ve Enes gibi yıldızlarımızı sattıktan sonra borcun bu hale gelmesini ben Bursaspor kongre üyesi olarak kabul edemiyorum. Şu anda ödenmeyen on milyon TL vergi ve sgk borcu yüzünden transfer yapmak imkansızdır. Batalla'nında imza atmamasının nedeni budur.

Hepinizin hatırlayacağı gibi son dönemde, Recep Bölükbaşı aday olduğunda, borcu yüz elli dört milyon TL'den, yüz yirmi beş milyon TL'ye düşürüp başarılı bir sezon geçirmişti. Bende kendisine, o kongrede alkışlarla bırakmasını nasıl tavsiye ettiysem, bugünde aynı samimiyette, 7 ayda artan 107 yüz yedi milyon TL borcun (aralık ayı da elimizde yok) bir Bursaspor kongre üyesi ve eski başkan olarak bu mali başarısızlığı sorgulamanın en doğal hakkım olduğuna inanıyorum. Şimdi seçilecek başkan adayına başarılar dilerken, bugün burada ibra olursa, hiç kimse yeni dönemde enkaz edebiyatı yapmasın.

Bursaspor benim babamın malı değil. Bu değer biz kongre üyelerine aittir. Herkese son bir kez daha hatırlatmak isterim ki 7 ayda gelen ilave yüz on milyon TL borcun sorumluluğu dışında hiçbir şahsi kavgam yoktur. Bunun sorumluluğu ile hareket etmekteyim. Hepinizi bu sorumlulukta oy vermeye davet ediyorum.
Saygılarımı sunarken, seçilen başkan ve yönetimine başarılar dilerim.

SÜRPRİZ LİSTE

Bursaspor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulunda bir genel kurul üyesinin sandığa attığı oy dikkat çekti.

Bursaspor Kulübü Başkan adayı olarak Pablo Martin Batalla oy pusulasında gösterilirken yönetim kurulu listesinde ise yeşil-beyazlı takımın unutulmaz futbolcuları yer aldı.

BURHAN VATAN'IN KONUŞMASI

Genel Kurul'da ilk konuşmayı Burhan Vatan yaptı. Vatan, seçilmesinin ardından yapacakları ilk işlerinin tüzüğü değiştirmek olduğunu söyledi.
Burhan Vatan, "Öncelikli hedeflerimizden biri kulübün üye sayısını arttırmak olacaktır. Hamza Hamzaoğlu ile uzun süre çalışmak istiyoruz. Yaptığımız görüşmelerde fikirlerimizin örtüştüğünü gördük. Alt yapıya önem vereceğiz. Centilmen takıma verilecek 750 bin dolarlık ödülü taraftarlara dağıtacağız. Taraftarlar isterlerse onlara lokal yapıp sembolik ücretlerle kiralayacağız. Bursaspor'da başarı çıtası şampiyonluktur" dedi.

Burhan Vatan, 3-4 önemli firma ile stat isim sponsorluğunu hakkında görüştüklerini söyledi. Büyükşehir belediyeye başkanının kulüpten elini çekmesi gerektiğini belirten Vatan, "Bende Timsah Atatürk Stadı olsun istiyorum. Gönlümden geçen o. Beni ne belediye ne başka bir şey etkilemez. Kimsenin önünde eğilmem. Büyükşehir Belediye başkanı kulüpten elini çekmelidir. Batalla'yı ben satmadım. Ali Ay'ın içinde bulunduğu yönetim sattı" diye konuşmasını noktaladı.

ALİ AY'IN KONUŞMASI

İkinci konuşmayı başkan adayı Ali Ay, camiada kimsenin kimseye güveninin kalmadığını söyledi.

Ay, "Taraftarın, hocasının, futbolcusunun güvendiği başkan olmak istiyoruz. Borcun 270 milyon olduğu ve 4 yıllık olduğu söyleniyor. 6. aya kadar ödenecek para 110 milyon TL. Arkadaşlar, niye para koyuyorsunuz. Bir kalemde 230 milyon koyar diyor. Niye koymadılar. Kapıyı açtınız gereken para 45 milyon TL. Biz her şeyi inceleyip aday oldum. Çünkü ben Bursasporluyum. Bursaspor'un bir daha bu hale düşmesini istemiyorum. 45 milyon bir bankadan kredi kullanıyor. Bunu da verdiniz etti 150 milyon. 10 milyon vergi ödenmemiş etti mi 160 milyon. Allah korusun bundan sonra Ankaragücü, Sakarya, Kocaeli olursanız. Benim 35 arabam var deniyor. Ben 270 milyon borca üzülmedim. Loca, koktuk gelirleri, isim hakkı, yüzde 12 para ve kdv vereceğim. İlk geldiğimde cayma bedeli olarak 5 milyona imza atmışlar. Bunu ödeyeceğim" dedi.

Futbolcuların 4-5 aydır para almadıklarını belirten Ali Ay, "Sonra biz onlardan performans istiyoruz. 60 milyonla aldınız 270 milyon yaptınız. Bizim temel ilkemiz var. Şeffaf ve açık olacağız. Yalan olur, dedikodu, iftira olur. Uluslararası denetim şirketler hesapları denetleyecek. Kadromuzda 6 maliyeci, 1 kuruş bizim namusumuz, şerefimizdir. Kimsenin şüphesi olmasın yapılan harcamaları herkesle paylaşacağız. Göğsünde Bursaspor arması taşıyan tüm takımların hedefi şampiyonluktur" derken, teknik ekip konusunda ise şunları söyledi:
"Hamzaoğlu ile 2 saat görüştük. Bu sezonki hedef Türkiye kupası alıp, ligde en iyi yerde olabilmek. Trabzon maçında gördük. Taraftarımız muhteşemdi. Taraftarsız Bursaspor olmaz. Başarı yakalanmaz. Bursa'yı görmeden giden ne futbolcu, antrenörler gördük. Biz Bursaspor'u sevdirmeye geliyoruz. Arkadaşımız icazetten bahsetti. 5 yıl profesyonel yöneticilik yaptım. Şirketimin başındayım. İsmim, saygınlığım var. Arkadaşımız Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden bahsetti. Size yemin ediyorum ben kimseden icazet almam. Bakanından, belediye başkanından icazet almadım. Tek icazet alacağım yer Bursaspor taraftarıdır. Orhangazi'den, Orhaneli'den, M.Kemalpaşa'dan, Ünitimsah'tan alırım. Teksas'tan alırım. Başka kimseden almam. Bunu da böyle bilesiniz.

Ben blok oylardan anlamam. Ben Bursasporluların oyuna talibim. Stat muhteşem olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler. Önceliğimiz locaları satmak. Kim ne derse desin Burs Bursaspor'un acil paraya ihtiyacı var. Bugüne kadar 7 loca satıldı. Onlardan birisi de benim locam. Yönetim arkadaşım için de kazansam da kaybetsem de bir tane daha alacağım. Bursaspor bizim için hayatın anlamıdır. Benzin istasyonu projesinde bende vardım. Niye bu paraya aldınız diye olaylar çıktı. Hiçbir konuda yalan söylemeyeceğiz. Bugün değeri 35 milyon. En az 5 tane daha alıp çok kısa sürede Bursaspor'a kazandırmak istiyoruz.

Bu sandıktan kim çıkarsa çıksın onun yanında olalım. Bursaspor kulübünü menajerlerin elinde oyuncak olmaktan kurtaracağız. Transfer dönemini namuslu insanlarla açık olarak yürüteceğiz. Alt yapıdan gelenler ben gideceğim deyip elini kolunu sallayıp gidemeyeceklerdir. Gidecek olurlarsa o lisansları yakarız. Bursaspor için kavganın da kralını yaparım. Bana güvendiğiniz için buradayım. İstanbul boğazına yeşil beyazlı bayrağı asmak için buradayım."

BURHAN ILGIN'IN KONUŞMASI

Üçüncü başkan adayı Burhan Ilgın, Bursaspor'da futbola başladığını ve birçok amatör kulüpte ağabeylik yaptığını söyledi.

Ilgın, "Biz hepsinden farklı olduğumuz için aday olduk. Mevcut düzenden memnun olmadığımız için aday olduk. Biz Bursaspor'un alt yapısından gelenlere sahip çıkmak istiyoruz. Biz yabancılaşan bir Bursaspor düşünmüyoruz. Yönetim olarak Bursaspor Koleji ve borçsuz bir Bursaspor yaratmak istiyoruz" dedi.

Bursaspor yönetiminin ibra edilmemesinden sonra Bursa barosu avukatlarından Turgut Özkan, "İbra edilmeyen yönetim mahkemeye verilmesi gerekiyor. Mahkeme yönetimi alacağı kararla ibra edebilir" yönünde görüş bildirdi.

 Teksas.org

  • hasan  
  19 Ocak 2016 | 16:52
  nerde bu ibracılar noyanlar yazıcılar
  • Junior  
  19 Ocak 2016 | 16:41
  buradan yıllar önce yazdık. Ayhan barışıcının kontrol edeceği bir yönetim bu kulubün felaketi olur diye. Ne dediniz, erkan körüstan Bursasporludur dediniz. Sonra da iflah olmadı bu kulüp. aynı şeyleri recep bölükbaşı için de yaşadık. hem taraftardaki hem de yönetimdeki kafa bu olduğu sürece bizden bir cacık olmaz arkadaşlar. kimse kusura bakmasın.
  • pismanlik  
  19 Ocak 2016 | 16:13
  15
  Arkadaşlar kombine satışları sürüyor merinosta. Bugün gidip aldım ben.
  • hasan  
  19 Ocak 2016 | 15:40
  10
  saat 17 civarı ibra oylaması olabilecegi söyleniyor
  levent kııl gelmiş
  işallah çokögüvendiğiniz ibraa ettirmeyeceğim diyen hayri abiinzde glir
  yoksa biyere not edilir
  • Papazçeşme  
  19 Ocak 2016 | 15:20
  Çare abramoviç
  • berryroad  
  19 Ocak 2016 | 15:19
  ahmet gidiyor mehmet geliyor isimden başka değişen birşey olmayacağı çok açık. ipler daha önce kimin elindeyse bundan sonra da onun elinde olmaya devam edecek. gerçi bu işlerde niyet ve akıl çok önemlidir belki bölükbaşı fiyaskosunu yaşatmayacak vasıfta biri gelip doğru düzgün işler de yapabilir ama Bursasporun bu seçim sonrası da bağımsız olmayacağı ortada. ibra meselesi çok önemli sadece bugün için değil Bursasporun bundan sonrası için de çok önemli. şayet mevcut yönetim ibra edilmezse bundan sonra kimse kafasına göre hareket edip klübü babasının çiftliği gibi göremez. kongre üyelerine büyük bir görev düşüyor bugün bakalım neler olacak.
  • 16spor  
  19 Ocak 2016 | 14:15
  recebi ibra etmeyenin başkanlık geleceğide fazla olacağını hiç düşünmüyorum,daha BursasporUN taraftarını tanıyamayan başkan çakmaları çıkıyor ve sonuçta kendileri kaybediyor ,örnek;körüstan,bölükbaşı
  • Mustafa D.  
  19 Ocak 2016 | 13:55
  20
  bugün başkanlık seçiminden daha önemli olan konu ibradır bakalım neler olacak yeni başkanı ise hiç merak etmiyorum aynı tas aynı hamam ancak eski yönetim ibra edilmezse belki bundan sonrakilerde ayağını denk alır hem madem bu kadar şeffaf olduklarını iddia ediyorlar üzülmelerine gerek yok adam gibi savunurlar kendilerini
  • Ata  
  19 Ocak 2016 | 13:45
  13
  Lütfen ibra etmeyin
  • mususi  
  19 Ocak 2016 | 13:35
  13
  adaylar vasatin altinda, hicbirinin vizyonu Korustan Bolukbasi seviyesinin otesinde degil. 90'larda kalmis Turk stili yonetici kafasina sahipler.

  Bu kadar aday olmasinin sebebi Korustan Bolukbasi gibi vasifsiz, ticari basarisi bile olmayan egitimsiz adamlarin Bursaspor gibi bir kulube baskan olabilmeleri, istedikleri gibi at oynatabilmeleri, bu donemde siyasi iliskileri sayesinde bireysel ticari yatirimlarini buyutmeleri, transferlerden rant saglamalari, hepsinin ustune bir de kongrede ibra edilip ellerini kollarini sallayarak elde edilen iliskiler sayesinde sonrasinda daha da zenginlesmeleri.

  Bu donemde gercekten kalifiye insanlar baskanliga aday olmaz cunku hukumet partisinin ve hukumet bankasinin kulup uzerinde ve kongre uyeleri bazinda mutlak hakimiyeti var.

  Calmayacak, biat etmeyecek adami bu devirde onemli yerlere getirmiyorlar ulkemizde.
  • Serdivan16  
  19 Ocak 2016 | 13:27
  16
  malesefki erkan körüstan ve recep bölükbaşı çıkma yönetimlerinden biri seçilecek Bursasporda hiçbirşey düzelmeyecek umarım mayısda daha sağlam bir adayla yine kongre olunur
  • Rıdvan KOPUK  
  19 Ocak 2016 | 13:22
  -32
  Recep günay geliyorrrrrr... Ra ra radikal
  • omerileri93  
  19 Ocak 2016 | 13:20
  20
  şu adaylara bak.. yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal
  • 1963  
  19 Ocak 2016 | 12:15
  16
  Ali Ay yedek listede bulunan Görkem Akbaş tribünün kalbinden gelen ve en az 400 oyu olan Unitimsah kurucusu ve 2. başkanı,Ali Ay'a çok büyük avantaj sağlayacak
  • hasan  
  19 Ocak 2016 | 12:03
  15
  bir kapıda 2 d ilenci olmaz derlerdi
  ama oluyormuş demekki
  ne demek itediğimi anlamışsınızdır herhalde
  • KARA  
  19 Ocak 2016 | 12:02
  16
  İbra etmeeeeeeee!!!!
  • hasan  
  19 Ocak 2016 | 12:00
  -5
  bence kongreyi ilk 10 sandık belirleyecek
  şayet kar yağdı yan yattı çamura battı gitmesemde olur derse bu kongre üyeleri
  b.vatan hayırlı olsun
  • yesil bursa  
  19 Ocak 2016 | 11:57
  29
  Bugun bolukbasi ibra olursa, Bursaspor ismini degistirin. Altepespor olabilir. Tayyipspor olabilir. Bolukbasispor olabilir. Ana Bursasporun Bursasporlularin degil bir grubun takimi oldugu tescillenir. Ibra edenler, bu kadar usulsuzluge bulasmis olurlar. Parayi baskalari yer Ama gunahi onlara kalir. biz Bursaspor isek, haksizliktan dolayi feferasyona java tutuy or isek bolukbasini Ibrahim etmemeliyiz. Ibra olursa ismimiz yakinda degisir stating adida tattoo stadi olur
  • inegollu osman  
  19 Ocak 2016 | 11:28
  Hayirlisi olsun
  • güllük  
  19 Ocak 2016 | 10:54
  23
  #ibraetme

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR