KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ali Ay'dan çarpıcı açıklamalar!

21 Ocak 2016 | 18:50

131 yorum

40192 okunma

Yeni Başkan Ali Ay Özlüce'ye hayırlı olsun demek ve loca desteği vermek için giden Bursaspor eski yöneticisi Murat Yanıklar'ı aynen bu sözlerle karşıladı.

Çalışma odalarına girdiğimizde kendilerini Yönetim Kurulu üyesi Yüksel Çolak, Ali Ademoğlu ve Kulüp Müdürü Erhan Başoğlu ile hesap kitap yaparlarken bulduk. Tokalaşmanın ardından Ali Başkan ve yönetici arkadaşları hemen kulübün durumunu anlatmaya başladılar.

Yazının bundan sonrasını Ali Ay'ın ağzından çıkan cümlelere bırakıyorum.

RESMEN İHANET EDİLMİŞ

Başkan Ay "İnanın sinirden ağlayacağım, kulübü ne hale getirmişler, resmen ihanet edilmiş. Öncelikle herkes şunu bilsin bunları söyleme amacım kesinlikle enkaz edebiyatı yapmak değil. Buradaki amacım gizlenen gerçeklerin bilinmesi. Biz zaten az çok durumu tahmin ediyorduk. Tabloyu ortaya koyduk çıkan her şeyi kamuoyu ile paylaşacağız. Zaten taraftara şeffaf olacağımın sözünü verdim. Hatta resmi siteden duyuracağımı da söylemiştim. Benden önceki dönemin icraatlarını da kendi dönemimi de net olarak duyuracağım. Herkes kimin ne yaptığını bilsin."

GÖREVİ DEVRETMESELER KULÜP İFLASA GİDİYORMUŞ

"Öncelikle şunu en baştan net olarak söylemeliyim ki, eğer kongre olmayıp da devam etselermiş, Bursaspor içinden çıkılmaz bir mali açmazın içine düşecek, hatta iflasa kadar gidecekmiş"

GEREKİRSE SERVETİMİ VERİRİM

"Bir dönem ihtiyaç olan "7 milyon lirayı kendi aralarında toplamayıp, Asset firmasına gelirleri ipotek ettirerek Bursaspor'u inanılmaz rakamlarla zarar ettirmişler. O kadar yönetici bu parayı toplayamıyorsa, orada ne işleri var? Aynı durum benim dönemimde olsa ben tüm servetimi ortaya koyar yine de Bursaspor'u böyle zarar ettirecek bir anlaşma içine sokmam. Ben öyle deli Bursasporluyum"

ARDİLES DAHA İYİ YÖNETİR

"Kendi şirketlerinde yapmayacakları şartlarda anlaşmaları, gözleri kapalı imzalamışlar. Bu anlaşmalar gece kulüp personeli yokken yapılıp kasaya konmuş. Para bulmak adına Kulübün tüm gelirlerini %12,5 + KDV ile Asset firmasına bırakmışlar. Şu ana kadar bu firmaya 1,5 milyon ödenmiş. Anlaşmayı fesh etmeye kalksak 5 milyon ödememiz gerekiyor. Mesela Asset Sportif A.Ş firması ile yapılan anlaşmada Yöneticiler Necmettin Kocaman ve Kemal Güler'in imzası var. Yani insan aklından, "Kulübü Ardiles'e bıraksak o çok daha iyi yönetirmiş" diye geçiriyor. Bir başka ayrıntı ise anlaşma yapılan futbolcuların ödemeleri zamana yayılırken, nedense pek çoğunun menajer paraları peşin olarak ödenmiş. Bunu da anlamakta zorlanıyorum"

ANLAŞMALARI TEKRAR ELE ALACAĞIZ

"Bursaspor'un aleyhine yapılmış anlaşmaları muhatapları ile oturup tekrar ele alacağız. Gerekirse fesih yoluna da gideceğiz. Öncelikle Bursaspor'u bu faiz yükünden kurtaracağım"

BORÇ TABLOSUNDA DA ALDATMIŞLAR

"Haziran ayına kadar 170 milyon lira ödenmesi gereken borç var. Borcun üç seneye yayıldığı bilgisi yanıltmaca. Zira meblağın çok küçük bir kısmı son sene ödenecek. Kulübe icra gelmek üzereymiş. Mesela Şener, Kulübe ihtar çekmiş. Kendisi ile konuştuk anlaştık. O da kolaylık gösterdi. Faty'nin de ödemesi Uefa'lık olmak üzereydi. Onu da hallettik. Gelir gelmez ödemelere başladık ve bu tehlikeyi önledik"

PRİM SİSTEMİ VE PERSONEL ALIMLARI

"Hiçbir kulüpte olmayacak rakamlarla, alakalı alakasız kişileri prim sistemine dahil etmişler. Mesela Trabzonspor maçı için 741 bin lira prim dağıtılmış. Kulüp müdürünün 50 bin lira prim aldığı nerede görülmüş? Bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılması talimatını verdik. Ayrıca bazı noktalardaki gereksiz personel alımı yapılmış bu durumu da inceliyoruz. Kendi şirketlerinde böyle şeyler yaparlar mı acaba?"

ŞEHİR DESTEK OLMALI

"Tekrar ediyorum bunları şeffaflık sözümü tutma adına söylüyorum. Şimdi çözüm zamanı. Peki nereden başlayacağız ? Öncelikle locaları acilen satmalıyız. Alt yapımıza yıllardır destek olan Murat Yanıklar bizden ilk loca alan isim oldu. Onun başlattığı bu harekete kentin diğer ileri gelenlerinin de katılmasını bekliyoruz. Şehirde bize karşı oluşan güven havasını hissediyoruz. Biz kulübü bu sıkıntıdan kurtarmak için elimizden geleni yapacağız, kimsenin bundan kuşkusu olmasın. Korkumuz yok; ama odalar, işadamları ve kentin ileri gelenleri de destek olmalı. Bunu başarabilirsek tekrar şampiyon olmamamız için hiçbir sebep yok."

Evet Başkan Ali Ay'ı ziyaretimizde onun ağzından çıkanlar ve "İsterseniz yazabilirsiniz" dediği noktalar kısaca böyleydi. Ben kendisinin ifade ettiği gibi bunları söylemesindeki amacın enkaz edebiyatı değil, gizlenen gerçekleri kamuoyuyla paylaşmak olduğunu çok net olarak gördüm.

 Bursa.com - Tarık Çapçı

  • 7YoL  
  22 Ocak 2016 | 15:48
  http://www.Bursa.com/makale/ben-nasil-Bursasporlu-oldum-1011/

  Bunu okuyun ve stada gelip gelmeyeceğinize öyle karar verin, Siz kimsiniz nasıl Bursasporlu oldunuz ?

  Seda Çapçı
  • 7YoL  
  22 Ocak 2016 | 15:45
  Bildiğin gözlerim doldu lan!!!

  Biz mi hissedemiyoruz(Desteğni esirgeyenleredir ithamım) Yoksa bu kadın (TARIK ÇAPÇI ABİMİZİN Eşidir !!!) bizden daha mı Bursasporlu?!!!
  • escobar  
  22 Ocak 2016 | 15:18
  12
  Batalla dışında transfer istemiyoruz başkan.
  Sezon arasında iyi oyuncu bulup takıma uyum sağlaması çok zor.
  Bu kadro ile ligi en iyi noktada kapatmayı düşünürken, iyi bir futbolcu izleme ekibi oluşturulup dünyanın en önemli futbol coğrafyalarına şimdiden gönderelim. 6 aylık kapsamlı taramadan sonra transferler sağlıklı şekilde yapılır, özellikle güney amerikadan maliyeti düşük gelecek vaad eden birçok oyuncu bulmak için çok iyi bir ekip oluşturmalıyız.
  • Arno  
  22 Ocak 2016 | 14:47
  12
  İnşallah borçlar ödenir, madem bu kadar borcumuz var, bu aşamda transfer yapmakta akıllıca değil bence, bu takıma güvenilmeli, alt yapıdan oyunculara şans verilmeli, küllerimizden yeniden doğmalıyız, başka çıkar yol yokkk..
  • ATOMK  
  22 Ocak 2016 | 14:30
  BOLUKBASINDAN BISEY ALAMAZLAR adam herseyını baskasının ustune gecırıp ıflasını acıklıycak.kazanır taksıt taksıt oderım muhabetı cevırıcek mahkemeye cezada almıyıcak
  • inegöllü  
  22 Ocak 2016 | 14:15
  stadı yapan arkadaşlar.şu timsahın kafasını koyun artıkta.reklamla alakalı güzel bir video çekimi yapılıp isim hakkı vermede yönetime faydası olur.
  • mususi  
  22 Ocak 2016 | 13:56
  -13
  Aninda Altepe'ye gidip biat etmisler. Kulup AktifBank ve onun taseron sirketlerine peskes cekilierken araci olan Altepe'den ne bekliyorlar orasi muallak.

  Anlasilan bu donemde de siyaset kulubun icinde volta atacak.
  • earsyg  
  22 Ocak 2016 | 13:29
  13
  Ahmet bozdemir kulube 367.511.00 tl bağışta bulundu
  • gectim  
  22 Ocak 2016 | 13:25
  18
  ankarada Bursastore açılsa hatta Ankaragücü ürünleri ile beraber satılsa güzel olmaz mı ? Bursankara Store gibi bir şey yani
  • ınegolluler  
  22 Ocak 2016 | 13:22
  14
  recep bolukbası bunun hesabını verecek gerekırse servetıne el konulsun yazıklar olsun hırsızlara
  • bursalı çocuk  
  22 Ocak 2016 | 13:14
  dik duruş sonuna kadar olacak. daha dün bir bugün iki boş boş muhaliflik yapmayın arkadaşlar.belediye yönetiminin Bursaya olan yararını kim inkar edebilir. ali ay da bu destekle başarılı olacaktır.
  • vert_blanc  
  22 Ocak 2016 | 12:43
  haram zikkim olsun menejer parasi diye cebe atdiginiz paralar
  sizden cikmasa bile coluk cocugunuzdan cikar bundan sonra bunlar milletin karsisina hangi yuzle cikacaklar acaba ? HARAM ZADELER.
  • Kral Timsah  
  22 Ocak 2016 | 12:26
  Sanırm pek dik duruş olmayacak?

  http://www.Bursasporum.com/haberincele-17471-Yeni_kulp_mdr_Erhan_Baolu_oldu
  • klarnetci.  
  22 Ocak 2016 | 12:24
  başka bir forumda altepe için olmazsa olmazımız yazıyor.
  • escobar  
  22 Ocak 2016 | 11:53
  19
  Bugün yönetimin Altepeyi ziyarett ettiği haberleri var...
  YAPMA BAŞKAN! Senin bunlara sırt dayamana gerek yok,
  Ayrıca usülen ziyareti Altepenin yapması gerekirken...

  Elbette şehirde her kesimle iyi ilişkiler sağlanmalı. AMA Bursaspor kimsenin kucağına bırakılmamalı! Sen boşver belediyeyi flan, taraftarına dön.
  • 7YoL  
  22 Ocak 2016 | 11:32
  @Mertali ;

  Dünyasını çok düşünen, ahiretini düşünmez kardeşim !!!

  Dediklerinde haklısın dini açıdan baktığımızda , lakin şöyle bi durum var !!!

  "Kendi şirketlerinde yapmayacakları şartlarda anlaşmaları, gözleri kapalı imzalamışlar. Bu anlaşmalar gece kulüp personeli yokken yapılıp kasaya konmuş. Para bulmak adına Kulübün tüm gelirlerini %12,5 + KDV ile Asset firmasına bırakmışlar.''

  ''Hiçbir kulüpte olmayacak rakamlarla, alakalı alakasız kişileri prim sistemine dahil etmişler. Mesela Trabzonspor maçı için 741 bin lira prim dağıtılmış. Kulüp müdürünün 50 bin lira prim aldığı nerede görülmüş?''

  Yeterli mi senin için ?

  Sana son bi soru , bu adamın çalıp çırpmadığına dair bi belge yada kaynak göster ? Kulübü bu hale bu adamın getirmediğine dair bi belge?

  Hepsini geçtim kardeşim ben sinir hastası oldum son 1 senedir aldığım sinir ilaçlarının haddi hesabı yok bu yönetim yüzünden takımı düşürdükleri hal yüzünden !!! Benim vebalimi, hakkımı nasıl ödeyecek bende belgeleri raporları var sinirsel hastalığımın ve bana yasak maçlara gidip seyretmek!!! Normal tv den dahi!!!

  He demek istediğin; ''tamam görünürde bunların kulübü ne hale getirdği belli, çaldıkları vs herşey ortada ama, mahkeme de aklanırsa ne yapacaksınız '' diyorsan...

  Bunların günahlarını yada iftiraya değil vebale de değil, ben o mahkemenin adaletinden şüphe ederim!!!

  Senin demek istediğinle bizim söylediklerimizin arasında Galaksiler dönüyor!!!
  • batuhan 1616  
  22 Ocak 2016 | 11:31
  ali ay'a ve yönetimine başarılar. başkanın dediği gibi önce borç yükünden kurtulmalıyız. daha sonra asıl borçtan. bunun için porto modeli olabilir. ucuza futbolcu alıp pahalıya satmalıyız. bu arada da uefa kupasına düzenli olarak katılmak gerekir.
  • Mey Nur  
  22 Ocak 2016 | 11:30
  13
  Bir maç kazanıyoruz, kulüp müdürü bile 50 000 TL prim alıyor..
  Yağma Hasan'ın böreği..
  • alfa  
  22 Ocak 2016 | 11:29
  13
  Birisi R. Altepe de yanımızda demiş. Aman yanımızda olmasın.

  Klübün bu duruma düşmesinde onun da parmağı var.

  Tribünler in dolu olması maddi olarak çok katkı
  sağlamasa da görüntü olarak domino etkisi
  Yapacak.
  • ismet  
  22 Ocak 2016 | 11:23
  Işadamları sanayici taraftar işbaşına loca kombine Bursastorelerden alışveriş yapın Bursaspora destek olun

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR