KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ali Ay'dan çarpıcı açıklamalar!

21 Ocak 2016 | 18:50

131 yorum

42776 okunma

Yeni Başkan Ali Ay Özlüce'ye hayırlı olsun demek ve loca desteği vermek için giden Bursaspor eski yöneticisi Murat Yanıklar'ı aynen bu sözlerle karşıladı.

Çalışma odalarına girdiğimizde kendilerini Yönetim Kurulu üyesi Yüksel Çolak, Ali Ademoğlu ve Kulüp Müdürü Erhan Başoğlu ile hesap kitap yaparlarken bulduk. Tokalaşmanın ardından Ali Başkan ve yönetici arkadaşları hemen kulübün durumunu anlatmaya başladılar.

Yazının bundan sonrasını Ali Ay'ın ağzından çıkan cümlelere bırakıyorum.

RESMEN İHANET EDİLMİŞ

Başkan Ay "İnanın sinirden ağlayacağım, kulübü ne hale getirmişler, resmen ihanet edilmiş. Öncelikle herkes şunu bilsin bunları söyleme amacım kesinlikle enkaz edebiyatı yapmak değil. Buradaki amacım gizlenen gerçeklerin bilinmesi. Biz zaten az çok durumu tahmin ediyorduk. Tabloyu ortaya koyduk çıkan her şeyi kamuoyu ile paylaşacağız. Zaten taraftara şeffaf olacağımın sözünü verdim. Hatta resmi siteden duyuracağımı da söylemiştim. Benden önceki dönemin icraatlarını da kendi dönemimi de net olarak duyuracağım. Herkes kimin ne yaptığını bilsin."

GÖREVİ DEVRETMESELER KULÜP İFLASA GİDİYORMUŞ

"Öncelikle şunu en baştan net olarak söylemeliyim ki, eğer kongre olmayıp da devam etselermiş, Bursaspor içinden çıkılmaz bir mali açmazın içine düşecek, hatta iflasa kadar gidecekmiş"

GEREKİRSE SERVETİMİ VERİRİM

"Bir dönem ihtiyaç olan "7 milyon lirayı kendi aralarında toplamayıp, Asset firmasına gelirleri ipotek ettirerek Bursaspor'u inanılmaz rakamlarla zarar ettirmişler. O kadar yönetici bu parayı toplayamıyorsa, orada ne işleri var? Aynı durum benim dönemimde olsa ben tüm servetimi ortaya koyar yine de Bursaspor'u böyle zarar ettirecek bir anlaşma içine sokmam. Ben öyle deli Bursasporluyum"

ARDİLES DAHA İYİ YÖNETİR

"Kendi şirketlerinde yapmayacakları şartlarda anlaşmaları, gözleri kapalı imzalamışlar. Bu anlaşmalar gece kulüp personeli yokken yapılıp kasaya konmuş. Para bulmak adına Kulübün tüm gelirlerini %12,5 + KDV ile Asset firmasına bırakmışlar. Şu ana kadar bu firmaya 1,5 milyon ödenmiş. Anlaşmayı fesh etmeye kalksak 5 milyon ödememiz gerekiyor. Mesela Asset Sportif A.Ş firması ile yapılan anlaşmada Yöneticiler Necmettin Kocaman ve Kemal Güler'in imzası var. Yani insan aklından, "Kulübü Ardiles'e bıraksak o çok daha iyi yönetirmiş" diye geçiriyor. Bir başka ayrıntı ise anlaşma yapılan futbolcuların ödemeleri zamana yayılırken, nedense pek çoğunun menajer paraları peşin olarak ödenmiş. Bunu da anlamakta zorlanıyorum"

ANLAŞMALARI TEKRAR ELE ALACAĞIZ

"Bursaspor'un aleyhine yapılmış anlaşmaları muhatapları ile oturup tekrar ele alacağız. Gerekirse fesih yoluna da gideceğiz. Öncelikle Bursaspor'u bu faiz yükünden kurtaracağım"

BORÇ TABLOSUNDA DA ALDATMIŞLAR

"Haziran ayına kadar 170 milyon lira ödenmesi gereken borç var. Borcun üç seneye yayıldığı bilgisi yanıltmaca. Zira meblağın çok küçük bir kısmı son sene ödenecek. Kulübe icra gelmek üzereymiş. Mesela Şener, Kulübe ihtar çekmiş. Kendisi ile konuştuk anlaştık. O da kolaylık gösterdi. Faty'nin de ödemesi Uefa'lık olmak üzereydi. Onu da hallettik. Gelir gelmez ödemelere başladık ve bu tehlikeyi önledik"

PRİM SİSTEMİ VE PERSONEL ALIMLARI

"Hiçbir kulüpte olmayacak rakamlarla, alakalı alakasız kişileri prim sistemine dahil etmişler. Mesela Trabzonspor maçı için 741 bin lira prim dağıtılmış. Kulüp müdürünün 50 bin lira prim aldığı nerede görülmüş? Bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılması talimatını verdik. Ayrıca bazı noktalardaki gereksiz personel alımı yapılmış bu durumu da inceliyoruz. Kendi şirketlerinde böyle şeyler yaparlar mı acaba?"

ŞEHİR DESTEK OLMALI

"Tekrar ediyorum bunları şeffaflık sözümü tutma adına söylüyorum. Şimdi çözüm zamanı. Peki nereden başlayacağız ? Öncelikle locaları acilen satmalıyız. Alt yapımıza yıllardır destek olan Murat Yanıklar bizden ilk loca alan isim oldu. Onun başlattığı bu harekete kentin diğer ileri gelenlerinin de katılmasını bekliyoruz. Şehirde bize karşı oluşan güven havasını hissediyoruz. Biz kulübü bu sıkıntıdan kurtarmak için elimizden geleni yapacağız, kimsenin bundan kuşkusu olmasın. Korkumuz yok; ama odalar, işadamları ve kentin ileri gelenleri de destek olmalı. Bunu başarabilirsek tekrar şampiyon olmamamız için hiçbir sebep yok."

Evet Başkan Ali Ay'ı ziyaretimizde onun ağzından çıkanlar ve "İsterseniz yazabilirsiniz" dediği noktalar kısaca böyleydi. Ben kendisinin ifade ettiği gibi bunları söylemesindeki amacın enkaz edebiyatı değil, gizlenen gerçekleri kamuoyuyla paylaşmak olduğunu çok net olarak gördüm.

 Bursa.com - Tarık Çapçı

  • hsyn  
  22 Ocak 2016 | 11:16
  bolukbasi ve yonetimindekilerin firmalari aciklanmali taraftar olarak bilinclenmeliyiz tavrimizi ona gore koymaliyiz
  • texasli  
  22 Ocak 2016 | 11:16
  Durmazlar holding her sene Bursaspora yardim ediyor zaten mertali
  • orhan şeker  
  22 Ocak 2016 | 11:05
  -3
  zafer mahallesinden selamlar. bizler çok başkan çok yönetim gördük.Bursaspor için hizmet edenleri seviyoruz. bir Bursa gerçeği belediye ile arasını iyi tutmayanlar ne başarılı olur ne de sevilir
  • bursalıyız16  
  22 Ocak 2016 | 11:00
  başkan çok doğru söylemiş kimse kusura bakmasın. ardiles espirisine de çok güldüm. tüm bu gelişmeler sonucunda r.altepe ne diyecek çok merak ediyorum.
  • mertali  
  22 Ocak 2016 | 10:46
  -20
  Peki sizler Bölükbaşı yönetime destek olmadınız şimdi loca alanlar niye o zaman almadı para yoksa yönetim ne yapablirdi bankaları arayıp kredi verilmesse kombine satın alınmassa ne yapabilrdi şimdi bi adil olun Hz Ömer adaleti herkese lazım olur gün gelince Düne kadar başkan Bölükbaşının yanında olanlar ne oldu insanlık menfaat bitene kadar olmamalı unutmayın Allahtan büyük kimse degil gözünüzle görmediginiz hiç bir şey için yorum yapmayın bekleyin zamanı gelince görürsünüz kınadıgınızla kınanmadıkça Allah kimseden can almayı nasip etmez
  • arenaTimsahh  
  22 Ocak 2016 | 10:33
  -3
  ali ay bize şampiyonluklar yaşat.
  önceki yönetime hesap sor
  bütük teksas taraftarı arkanda
  recep altepe yanında
  • Meto  
  22 Ocak 2016 | 10:21
  10
  Hırsızzzz varrrr
  • merali  
  22 Ocak 2016 | 10:07
  -15
  ya araştırma sonucu bişey çıkmassa bunun vebalini nasıl ödüyeceksiniz?Erkan köristan yönetiminde yapılan yanlışları niye araştırmıyorsunuz hiç oynamayan kaleciye verilen dünya parası tatvonun bi dünya borç.Unutmayın iftiranın hesabını ne bu dünyada ne ahirette kimse veremez gözümüzle görmeden yorum yapmak yanlış.
  • earsyg  
  22 Ocak 2016 | 10:04
  25
  durmazlar holding timsah arenada 2 loca satın alıcak ve batallanın bonservisinin %50lik kısmını ödicek
  • İzledim  
  22 Ocak 2016 | 10:01
  -16
  Eğerki bölükbaşı tayfasının hiç suçu yoksa nolacak ben de bunu merak ediyorum doğrusu alın işte o zaman nasıl uyuyacaksınız renktaşlarım iftira kolay
  • serdar gündüz  
  22 Ocak 2016 | 09:23
  bölükbaşını altepe seçtirdi şimdi borçları temizlesin bölükbaşı sen adam değilsin pisliklerin bir bir çıkacak haksız elde ettiğin mallar geri alınacak kaleye gireceksin Bursa seni nefretle hatırlayacak hangi yüzle Bursada sokağa çıkacaksın rezil
  • berryroad  
  22 Ocak 2016 | 09:14
  12
  Bursasporumuzun bölükbaşı yönetiminde tahminlerimizin de üzerinde bir pervasızlık ve adam sendecilikle yönetildiğini yeni başkanımız Ali Ayın açıklamalarından net bir şekilde anlıyoruz. Bu dehşet verici açıklamalardan sonra bölükbaşı ve saz heyetinin mahkeme heyetinin karşısında hesap vermeleri artık zorunlu hale gelmiştir. Bundan sonraki süreçte gün Bursasporu kurtarma günüdür ve burada herkes üzerine düşeni gücü nispetinde yapması gerekir. başkan; para bulacak, sponsor bulacak, proje üretecek, hoca; takıma ruh ve hırsı aşılayacak, rakipleri analiz edip işini ciddiye alacak, oyuncular; giydikleri formanın hakkını sonuna kadar verecek sahada basmadık yer bırakmayacak, taraftar da adam olacak eski alışkanlıklarından vazgeçip bir kez bile olsa takımına ceza aldıracak harekette bukunmayacak, yepyeni stadı ağzına kadar dolduracak, her kafadan bir ses çıkmadan birlik olunacak. bu işin yolu bu.
  • 7YoL  
  22 Ocak 2016 | 08:54
  28
  Dik duralım !!!

  İlk olarak taraftar olarak biz dik duralım , neden mi?

  -Arkadaşım artık o stadın içinde kulübe para cezası dahi getirmemiz gerekir(15-30-45-50 bin lira sonrasında tribün kapama saha kapama), verdiğin zararı düşün

  -Pfdk ya göre küfre giren sözleri kullanma!!!(İt, Koy , Koyduk mu , Piç Vs....)

  -İçeriye bütün kardeşlerimize ve abilerimize arkadaşlarımıza sesleniyorum , patlayıcı madde çevrenizden getiren varsa engelleyin

  -Sahaya bozuk para, çakmak,su, tırnak çakısı, çakı, ( bazende Cep telefonu ve at nalı ;) benzeri şeyler atmayalım atanları uyaralım...

  Kısacası kardeş ve abilerim bu saatten sonra yönetime destekte bulunmalıyız!!! Ki açık açık söylüyorum Ali Ay'ı zerre tanımam!!!

  Unutmayalım Taraftarsan sende DİK DURACAKSIN!!!

  İlk sen dik dur ki, Üst yönetimdekiler işin ciddiyetine daha iyi varsın!!!

  Ali Ay'ı dediğim gibi tanımama rağmen yaptığı açıklamalar harbiden Sanayi şehrinde baya sarsıcı ve yıpratıcı açıklamalar, bundan sonrasında muhatab gösterdiği insanların ekonomik ve ticari yaşantıları bana göre sıkıntıya girer ki daha bunun mahkeme yolları var...

  Bu hesaplar ve hesaplamalar onlardan İbra olmayışlarıyla birlikte çıkmaya başlayacaklar!!!

  Unutmayalım kardeşlerim Biz BÜYÜK Bursa TARAFTARI !!!

  ÖRNEK GÖSTERİLEN Bİ TOPLULUĞUZ, TARAFTARIZ. O SAHAYI BU SEZON PARA CEZASI VE KAPATMALARDAN KURTARIRIZ...

  #KüfürEtmeEttirme
  #SahayaAtmaAttırma
  #RenginiSevSevdir
  #CezaAldırma
  #StadaGelStadaaaaa

  Herkes saygılar !!!
  • utku16  
  22 Ocak 2016 | 08:26
  10
  3 seferdir mont almak için storeye gidiyorum mont yok ! sorun oldu geri gönderdik vs.vs. bu klüp nasıl para kazanacak arkadaş ???
  • tekbursasporvar  
  22 Ocak 2016 | 08:23
  10
  Senol Güneş e kiziyorduk gitti die ama adam bu hirsizin yüzünü o zaman görmüş,bizler gol oldunda yanindaki insani tanimadimiz halde sarilip sevinen taraftariz nasil bu kadar hain Allah siz olursunuz hirsizbasi bütün öğrenci işçi kardeslerimin dişinden tirnagindan almis olduğu bilet kombine forma parasi cebe indiren bi vicdansizsin inşallah yargilanacaksin ve bütün herşeyin ortaya cikicak takimimiza sahip cikalim hep beraber
  • yelci  
  22 Ocak 2016 | 04:09
  Hirsizlarrrrrrrrrrrrrrr
  • Kaan Kahveci  
  22 Ocak 2016 | 03:04
  12
  Allah'ım bize Bölükbaşı üzerindeki haklarımızı öbür dünyada almayı nasip eyle.
  • Efsane  
  22 Ocak 2016 | 02:38
  Beyler herkes kombinesini alsın herkes yeni sezon yeşil formayla gelsin, biz ustumuze duşeni yapalım. 100 lira dedigin nedir 9 paket sigara.. taşin altında herkesin elini görelim
  • Muzo  
  22 Ocak 2016 | 02:18
  BİZ ŞAMPİYON TAKIMI TUTMADIK TUTTUGUMUZ TAKIMI ŞAMPİYON YAPTIK pankartını büyük bir sekilde stada asalım bu Bursada yasayan ve istanbul takımlarını tutanlara ve tüm Türkiyeye mesaj olsun
  • güllük  
  22 Ocak 2016 | 02:05
  Biz taraftar olarak kendimize biraz daha çeki düzen verirsek inanın önümüzde kimse duramaz.şurada yazılan yorumları okuyunca bile ne mutlu ki böyle güzel kardeşlerimle aynı takımı tutuyorum diyorum.biz çakmağı çakarsak süper lig yanar.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR