KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ali Ay'dan çarpıcı açıklamalar!

21 Ocak 2016 | 18:50

131 yorum

40186 okunma

Yeni Başkan Ali Ay Özlüce'ye hayırlı olsun demek ve loca desteği vermek için giden Bursaspor eski yöneticisi Murat Yanıklar'ı aynen bu sözlerle karşıladı.

Çalışma odalarına girdiğimizde kendilerini Yönetim Kurulu üyesi Yüksel Çolak, Ali Ademoğlu ve Kulüp Müdürü Erhan Başoğlu ile hesap kitap yaparlarken bulduk. Tokalaşmanın ardından Ali Başkan ve yönetici arkadaşları hemen kulübün durumunu anlatmaya başladılar.

Yazının bundan sonrasını Ali Ay'ın ağzından çıkan cümlelere bırakıyorum.

RESMEN İHANET EDİLMİŞ

Başkan Ay "İnanın sinirden ağlayacağım, kulübü ne hale getirmişler, resmen ihanet edilmiş. Öncelikle herkes şunu bilsin bunları söyleme amacım kesinlikle enkaz edebiyatı yapmak değil. Buradaki amacım gizlenen gerçeklerin bilinmesi. Biz zaten az çok durumu tahmin ediyorduk. Tabloyu ortaya koyduk çıkan her şeyi kamuoyu ile paylaşacağız. Zaten taraftara şeffaf olacağımın sözünü verdim. Hatta resmi siteden duyuracağımı da söylemiştim. Benden önceki dönemin icraatlarını da kendi dönemimi de net olarak duyuracağım. Herkes kimin ne yaptığını bilsin."

GÖREVİ DEVRETMESELER KULÜP İFLASA GİDİYORMUŞ

"Öncelikle şunu en baştan net olarak söylemeliyim ki, eğer kongre olmayıp da devam etselermiş, Bursaspor içinden çıkılmaz bir mali açmazın içine düşecek, hatta iflasa kadar gidecekmiş"

GEREKİRSE SERVETİMİ VERİRİM

"Bir dönem ihtiyaç olan "7 milyon lirayı kendi aralarında toplamayıp, Asset firmasına gelirleri ipotek ettirerek Bursaspor'u inanılmaz rakamlarla zarar ettirmişler. O kadar yönetici bu parayı toplayamıyorsa, orada ne işleri var? Aynı durum benim dönemimde olsa ben tüm servetimi ortaya koyar yine de Bursaspor'u böyle zarar ettirecek bir anlaşma içine sokmam. Ben öyle deli Bursasporluyum"

ARDİLES DAHA İYİ YÖNETİR

"Kendi şirketlerinde yapmayacakları şartlarda anlaşmaları, gözleri kapalı imzalamışlar. Bu anlaşmalar gece kulüp personeli yokken yapılıp kasaya konmuş. Para bulmak adına Kulübün tüm gelirlerini %12,5 + KDV ile Asset firmasına bırakmışlar. Şu ana kadar bu firmaya 1,5 milyon ödenmiş. Anlaşmayı fesh etmeye kalksak 5 milyon ödememiz gerekiyor. Mesela Asset Sportif A.Ş firması ile yapılan anlaşmada Yöneticiler Necmettin Kocaman ve Kemal Güler'in imzası var. Yani insan aklından, "Kulübü Ardiles'e bıraksak o çok daha iyi yönetirmiş" diye geçiriyor. Bir başka ayrıntı ise anlaşma yapılan futbolcuların ödemeleri zamana yayılırken, nedense pek çoğunun menajer paraları peşin olarak ödenmiş. Bunu da anlamakta zorlanıyorum"

ANLAŞMALARI TEKRAR ELE ALACAĞIZ

"Bursaspor'un aleyhine yapılmış anlaşmaları muhatapları ile oturup tekrar ele alacağız. Gerekirse fesih yoluna da gideceğiz. Öncelikle Bursaspor'u bu faiz yükünden kurtaracağım"

BORÇ TABLOSUNDA DA ALDATMIŞLAR

"Haziran ayına kadar 170 milyon lira ödenmesi gereken borç var. Borcun üç seneye yayıldığı bilgisi yanıltmaca. Zira meblağın çok küçük bir kısmı son sene ödenecek. Kulübe icra gelmek üzereymiş. Mesela Şener, Kulübe ihtar çekmiş. Kendisi ile konuştuk anlaştık. O da kolaylık gösterdi. Faty'nin de ödemesi Uefa'lık olmak üzereydi. Onu da hallettik. Gelir gelmez ödemelere başladık ve bu tehlikeyi önledik"

PRİM SİSTEMİ VE PERSONEL ALIMLARI

"Hiçbir kulüpte olmayacak rakamlarla, alakalı alakasız kişileri prim sistemine dahil etmişler. Mesela Trabzonspor maçı için 741 bin lira prim dağıtılmış. Kulüp müdürünün 50 bin lira prim aldığı nerede görülmüş? Bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılması talimatını verdik. Ayrıca bazı noktalardaki gereksiz personel alımı yapılmış bu durumu da inceliyoruz. Kendi şirketlerinde böyle şeyler yaparlar mı acaba?"

ŞEHİR DESTEK OLMALI

"Tekrar ediyorum bunları şeffaflık sözümü tutma adına söylüyorum. Şimdi çözüm zamanı. Peki nereden başlayacağız ? Öncelikle locaları acilen satmalıyız. Alt yapımıza yıllardır destek olan Murat Yanıklar bizden ilk loca alan isim oldu. Onun başlattığı bu harekete kentin diğer ileri gelenlerinin de katılmasını bekliyoruz. Şehirde bize karşı oluşan güven havasını hissediyoruz. Biz kulübü bu sıkıntıdan kurtarmak için elimizden geleni yapacağız, kimsenin bundan kuşkusu olmasın. Korkumuz yok; ama odalar, işadamları ve kentin ileri gelenleri de destek olmalı. Bunu başarabilirsek tekrar şampiyon olmamamız için hiçbir sebep yok."

Evet Başkan Ali Ay'ı ziyaretimizde onun ağzından çıkanlar ve "İsterseniz yazabilirsiniz" dediği noktalar kısaca böyleydi. Ben kendisinin ifade ettiği gibi bunları söylemesindeki amacın enkaz edebiyatı değil, gizlenen gerçekleri kamuoyuyla paylaşmak olduğunu çok net olarak gördüm.

 Bursa.com - Tarık Çapçı

  • Muzo  
  22 Ocak 2016 | 01:50
  15
  Orhan özselek gibi dürüst ol ibrahim yazıcı gibi dik dur yeter ben başka bir sey istemiyorum
  • burakk  
  22 Ocak 2016 | 01:31
  11
  kimse kulüp müdürüne 50 bin lira primi boşa vermez demek ki sus payı dağıtıldı.
  takımdan kaçan futbolcularla görüşülmeli ve neden kaçtıkları araştırılmalı kim bilir takım içinde neler oldu da hepsi kaçmaya çalıştı.
  ayrıca stadta küfür etmeden önce kulübün borcunu düşünerek borca borç katmayalım şu dakikadan sonra küfür eden gözümde haindir.
  • escobar  
  22 Ocak 2016 | 01:21
  41
  Tribünde küfür etmeden, sahaya madde atmadan önce şunları düşünün:

  -Bursaspor Kulübü taşıdığı potansiyelle kimseye muhtaç kalmadan taraftarıyla çok büyük bir kulüp! öncelikle buna herkes inansın.

  -TÜRK HAVA YOLLARI VE AVEA stadyumun isim hakkını almak istiyor,

  -50-60 Milyon dolar Bursasporun kasasına girecek,
  PEKİ NASIL?

  Bu markalar, stadyumun ortalama seyirci sayısına bakıyor öncelikle,
  ardından markanın ilkeleriyle uyuşması, başarısı ve kitlesinin saygınlığı...
  Ortalama 35-40 bin kişiye oynarsak, küfürü kaldırmayı başarırsak 50-60 milyon dolar cepte....

  Storede devrim yapılırsa, ürünler taraftarın istekleri ile şekillenirse 8-10 trilyon gelir elde edilir.
  Bu seneyi sıralama olarak en iyi noktada kapatırsak, forma sponsoru almamız kolaylaşır.

  HERŞEY Bursaspor taraftarının elindedir.
  • Vefasız Taraftar  
  22 Ocak 2016 | 01:20
  10
  Bu fener maçı gerçekten en önemli maçımız !!! Ankara'da okuyorum sırf şu para için geçmişini, ekmek yediği toprağını, memleketini silen hainlerin suratlarının alacağı şekli görmek için geleceğim. Bursa da yaşayıp da takımımızı destekleyenler, yüklenin kombinelere (The Green Wall - Yeşil Duvar)
  • omerileri93  
  22 Ocak 2016 | 00:47
  31
  şuan taraftarlar tutunacak bir dal arıyor başkan. son 2 yönetim futboldan soğuttu bu insanları. Tek güvenceleri sensin. Senden tek ricamız federasyona karşı dik durman, dediğin kadar Bursasporlu olduğunu belli et, bölükbaşı denen hainin yaptıklarını tek tek yüzüne vur gerekirse mahkemelere kadar git. Bu taraftar seni baş tacı yapmasını bilir. Dediğimiz gibi tek güvenecek tutunacak dalımız sensin Allah yardımcın olsun Allah utandırmasın. Bunca insan güvendi seni seçti sen onların yüzünü kara çıkartma. Parlak bir Bursaspor için el ele verin.
  • mmn  
  22 Ocak 2016 | 00:41
  22
  Bu seneki Fb maçımiz bana göre en önemli maçımız o güne kadar 30 bin kombine olmalıyız o stadida merdiven boşlukları dahil doldurmalıyız! Sağlık problemi hariç herhangi bi bahaneyle o maça gelmeyen bu siteye dahi girmesin gitsin İstanbul takımını tutsun, formasını alsın...
  • Ramazan canlı  
  22 Ocak 2016 | 00:39
  10
  Nolur başkanım bizi düzlüğe çıkartın biz bunları hak etmiyoruz
  • Harbi timsah  
  22 Ocak 2016 | 00:32
  100. TL x 15.000 adet kombine = 1.500.000 TL
  Borç 300.000.000 tl
  Ne kombinesi ya 10 yıllık kombine satsan bu adamların pisliği temizlenmiyor
  Eğer ali ay düzenin Adam'ı olur altepeye boyar eder bu hainliği örtbas edersen
  Bölükbaşı'nın sonu senide bekler
  • Teksaslı16161616  
  22 Ocak 2016 | 00:08
  15
  Başkanım sizi pek tanımıyordum, açıkçası ne olur nasıl yönetim sergilersiniz hiçbir fikrim yoktu ama şu açıklamalarınızdan ve ilk icraatlarınızdan sonra bir güven hissi sağladınız bende. Umarım tamamen birlik olup başarıya koşarız, Allah hepimizin yardımcısı olsun
  • alfaTEKSAS  
  22 Ocak 2016 | 00:07
  12
  Bölükbaşı ve yönetiminin kulübü iflasa götürdüğünü daha geçen sezon birçok kişi anladı . Destek veren yandaş ve sempazitanları bu camiaya en büyük kötülüğü yaptı .

  Raydan çıkmakta olan kulübü kurtarmak için zamanında reaksiyon gösterilip gerektiği kadar tepki verilmedi .

  Yapılan anlaşmaları ve bu anlaşmaları yapan yöneticileri anlayabilmek çok zor . Hesap vermeliler .

  Biranönce şirketleşmekten başka bir çıkar yol yok . Şirketleşme beraberinde denetim ve en rasyonel yönetim stratejilerinin uygulanmasını sağlayacak .
  • Rebay  
  22 Ocak 2016 | 00:06
  14
  Kulüp müdürünün 50000 tl prim aldığı yerde bazı personel 60 tl prim aldığı en kötüsü ise primi geçtim bazı personel maaşlarını bile alamazken nasıl vicdanın elveriyorda 50000 tl prim verebiliyorsun. Konuşurken ALLAH inancını hep kelimelere döküyordun ama senin hiç allah korkun yokmuş devrik başkan bölükbaşı. Kombine forma vs orjinal ürünler aldım dolaylı yoldan kulübe desteğim oldu verdiğim paralar boğazınızdan geçtiyse hakkımı helal ETMİYORUM size....
  • escobar  
  22 Ocak 2016 | 00:05
  25
  Haftaya oynanacak Başakşehir maçına kadar 30.000 kombineli olmalıyız.
  Ben Bursasporluyum diyip 100 liraya kombine almıyorsa utansın Bursasporluyum demeye. Zor günde omuzomuza Bursaspor ruhuyla ayağa kalkıcaz.

  • escobar  
  21 Ocak 2016 | 23:58
  25
  Başkan, öncelikle yürekten tebrik ederim iyi bir giriş oldu Bursasporun haklarını savunma anlamında...

  Değerli Bursasporlular, bu insan müsfettelerinin yedikleri nanelerin 5 aydır farkındayım, net bilgiler alıyordum. Bu yüzden her platformda anlatmaya gayret ettim, nitekim yasal olarak kanıtlayamadığın zaman sen sıkıntıya düşüyorsun.

  BU karakter yoksunu, at boku kadar değeri olmayan mikroplar hesap verecek.
  Bu iş kulübü aşar, mahkeme salonlarına gider.
  Gelirleri peşkeş çekmek nedir, burası kabile devleti mi! İlla ki bu şerefsizliğin bir yaptırımı olmalı.

  SEN HAİN KÖPEK GARİBANIN 3-5 KURUŞUNU BİRİKTİRİP KULÜBÜ İÇİN YEDİĞİNDEN KISAN GÜZEL YÜREKLİ İNSANLARIN HAKKINI SATTIN!
  ALLAH BELANII VERSİN!!

  • Antibizans  
  21 Ocak 2016 | 23:48
  17
  20 bin taraftar 100 er liralık alışveriş yapsa 2 milyon eder.ne yapın edin şu Asses 'le yapılan duyun -u umumiye anlaşmasını bozun sayın baskan. yapanları da mahkemeye verin ki bir daha kimse bu kulübü satamasin
  • Eymen  
  21 Ocak 2016 | 23:33
  15
  Emin değildim ama artık sana güveniyorum sayın baskan. Allah kolaylik versin biz de gücümüz ölçüsünde destegimizi vereceğiz. cumartesi ilk işim Bursastore 'a gidip elime ne geçerse almak olacak
  • BayBursaspor  
  21 Ocak 2016 | 23:17
  26
  Başkan Allah var helalin var. İnşallah bu şehir sana sahip çıkar da sende bu işin içinden çıkarsın. Çok zor bi işin altına girdin Allah senden razı olsun Bursasporluluğuna inancım tamdır.
  • teksas1963  
  21 Ocak 2016 | 23:16
  13
  yeni hoca yeni yönetim ve batalla ile takım mutlaka ivme kazanacaktır keşke bu değişiklikler daha erken olsaydı ama nereden dönsek kar yönetimden ricam borçlarla birlikte store ile ilgilenilip eksik ürünler tamamlanmalı ve ekstra birşeyler konulmalıdır ki taraftar alışveriş yaparak katkı sağlasın kulübe
  • hasan  
  21 Ocak 2016 | 22:52
  24
  p.tesi l.kızıl başkanı ziyaret edecekmiş
  kızıl ve erbak aileleri olarak loca alıp reklam verecklermiş
  locaları 3 yıllığına bir satabilirsek kazasız yeni yasayıda görür
  adam gibi stadımıza sahip çıkarsak iyi günler görürüz
  • tmrygt16  
  21 Ocak 2016 | 22:43
  17
  inşallah hepimizin özlediği Bursaspor sizin döneminizle gerçekleşir artık,çok koptuk 3-4 senedir..Körüstan da,Bölükbaşı da yaramadı,siz gözümüzde kurtarıcısınız,bunun bilincinde camia olarak güzel günler görmemiz dileğiyle.
  • Unitimsah  
  21 Ocak 2016 | 22:35
  17
  Bölükbaşı elbet hesap verecek o paralar bi şekilde kulübe girecek ancak bu kısa sürede olmayacak bu kesin bu zaman zarfında yapmamız gereken belli bu adan ışığını gösterdi.
  Derhal kombine ve Bursastore a yüklenmeliyiz sadece forma da değil ufacık bi anahtarlık bile kulübe katkıdır kimse zorla 100-200 liralık alış veriş yapın demiyor. Elinizden geldiğince en ufak bir yardım bile gönül verdiğimiz takıma fayda herkes elini koysun taşın altına artık bir tane Buraaspor var uyanın artık kötü günler eskide kaldı.
  Yeni stad yeni başkan eski ruha dönüş için herkea el ele vermeli.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR