KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ali Ay'dan çarpıcı açıklamalar!

21 Ocak 2016 | 18:50

131 yorum

40182 okunma

Yeni Başkan Ali Ay Özlüce'ye hayırlı olsun demek ve loca desteği vermek için giden Bursaspor eski yöneticisi Murat Yanıklar'ı aynen bu sözlerle karşıladı.

Çalışma odalarına girdiğimizde kendilerini Yönetim Kurulu üyesi Yüksel Çolak, Ali Ademoğlu ve Kulüp Müdürü Erhan Başoğlu ile hesap kitap yaparlarken bulduk. Tokalaşmanın ardından Ali Başkan ve yönetici arkadaşları hemen kulübün durumunu anlatmaya başladılar.

Yazının bundan sonrasını Ali Ay'ın ağzından çıkan cümlelere bırakıyorum.

RESMEN İHANET EDİLMİŞ

Başkan Ay "İnanın sinirden ağlayacağım, kulübü ne hale getirmişler, resmen ihanet edilmiş. Öncelikle herkes şunu bilsin bunları söyleme amacım kesinlikle enkaz edebiyatı yapmak değil. Buradaki amacım gizlenen gerçeklerin bilinmesi. Biz zaten az çok durumu tahmin ediyorduk. Tabloyu ortaya koyduk çıkan her şeyi kamuoyu ile paylaşacağız. Zaten taraftara şeffaf olacağımın sözünü verdim. Hatta resmi siteden duyuracağımı da söylemiştim. Benden önceki dönemin icraatlarını da kendi dönemimi de net olarak duyuracağım. Herkes kimin ne yaptığını bilsin."

GÖREVİ DEVRETMESELER KULÜP İFLASA GİDİYORMUŞ

"Öncelikle şunu en baştan net olarak söylemeliyim ki, eğer kongre olmayıp da devam etselermiş, Bursaspor içinden çıkılmaz bir mali açmazın içine düşecek, hatta iflasa kadar gidecekmiş"

GEREKİRSE SERVETİMİ VERİRİM

"Bir dönem ihtiyaç olan "7 milyon lirayı kendi aralarında toplamayıp, Asset firmasına gelirleri ipotek ettirerek Bursaspor'u inanılmaz rakamlarla zarar ettirmişler. O kadar yönetici bu parayı toplayamıyorsa, orada ne işleri var? Aynı durum benim dönemimde olsa ben tüm servetimi ortaya koyar yine de Bursaspor'u böyle zarar ettirecek bir anlaşma içine sokmam. Ben öyle deli Bursasporluyum"

ARDİLES DAHA İYİ YÖNETİR

"Kendi şirketlerinde yapmayacakları şartlarda anlaşmaları, gözleri kapalı imzalamışlar. Bu anlaşmalar gece kulüp personeli yokken yapılıp kasaya konmuş. Para bulmak adına Kulübün tüm gelirlerini %12,5 + KDV ile Asset firmasına bırakmışlar. Şu ana kadar bu firmaya 1,5 milyon ödenmiş. Anlaşmayı fesh etmeye kalksak 5 milyon ödememiz gerekiyor. Mesela Asset Sportif A.Ş firması ile yapılan anlaşmada Yöneticiler Necmettin Kocaman ve Kemal Güler'in imzası var. Yani insan aklından, "Kulübü Ardiles'e bıraksak o çok daha iyi yönetirmiş" diye geçiriyor. Bir başka ayrıntı ise anlaşma yapılan futbolcuların ödemeleri zamana yayılırken, nedense pek çoğunun menajer paraları peşin olarak ödenmiş. Bunu da anlamakta zorlanıyorum"

ANLAŞMALARI TEKRAR ELE ALACAĞIZ

"Bursaspor'un aleyhine yapılmış anlaşmaları muhatapları ile oturup tekrar ele alacağız. Gerekirse fesih yoluna da gideceğiz. Öncelikle Bursaspor'u bu faiz yükünden kurtaracağım"

BORÇ TABLOSUNDA DA ALDATMIŞLAR

"Haziran ayına kadar 170 milyon lira ödenmesi gereken borç var. Borcun üç seneye yayıldığı bilgisi yanıltmaca. Zira meblağın çok küçük bir kısmı son sene ödenecek. Kulübe icra gelmek üzereymiş. Mesela Şener, Kulübe ihtar çekmiş. Kendisi ile konuştuk anlaştık. O da kolaylık gösterdi. Faty'nin de ödemesi Uefa'lık olmak üzereydi. Onu da hallettik. Gelir gelmez ödemelere başladık ve bu tehlikeyi önledik"

PRİM SİSTEMİ VE PERSONEL ALIMLARI

"Hiçbir kulüpte olmayacak rakamlarla, alakalı alakasız kişileri prim sistemine dahil etmişler. Mesela Trabzonspor maçı için 741 bin lira prim dağıtılmış. Kulüp müdürünün 50 bin lira prim aldığı nerede görülmüş? Bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılması talimatını verdik. Ayrıca bazı noktalardaki gereksiz personel alımı yapılmış bu durumu da inceliyoruz. Kendi şirketlerinde böyle şeyler yaparlar mı acaba?"

ŞEHİR DESTEK OLMALI

"Tekrar ediyorum bunları şeffaflık sözümü tutma adına söylüyorum. Şimdi çözüm zamanı. Peki nereden başlayacağız ? Öncelikle locaları acilen satmalıyız. Alt yapımıza yıllardır destek olan Murat Yanıklar bizden ilk loca alan isim oldu. Onun başlattığı bu harekete kentin diğer ileri gelenlerinin de katılmasını bekliyoruz. Şehirde bize karşı oluşan güven havasını hissediyoruz. Biz kulübü bu sıkıntıdan kurtarmak için elimizden geleni yapacağız, kimsenin bundan kuşkusu olmasın. Korkumuz yok; ama odalar, işadamları ve kentin ileri gelenleri de destek olmalı. Bunu başarabilirsek tekrar şampiyon olmamamız için hiçbir sebep yok."

Evet Başkan Ali Ay'ı ziyaretimizde onun ağzından çıkanlar ve "İsterseniz yazabilirsiniz" dediği noktalar kısaca böyleydi. Ben kendisinin ifade ettiği gibi bunları söylemesindeki amacın enkaz edebiyatı değil, gizlenen gerçekleri kamuoyuyla paylaşmak olduğunu çok net olarak gördüm.

 Bursa.com - Tarık Çapçı

  • hasan  
  21 Ocak 2016 | 19:12
  15
  şuraya bak yıllık 330 milyara oynattığı sözleşmeini 5 trilyon avanta var diye mahsus uzatmadığı şenere dahi para ödememiş
  • Yeşil Duvar  
  21 Ocak 2016 | 19:10
  20
  Tarık Capci yalan söylemez. Yaticak yerin yok ins bir yerde denk gelirsin taraftarla
  • Arabacı  
  21 Ocak 2016 | 19:08
  11
  Çok acil olarak kulüpler yasası çıkarılıp bu borçlardan yöneticiler bizzat sorumlu olmalı. Zaten bakınız Türkiye de o kadar transfer ücretleri var. Hani nerde başarı kardeşim Avrupa da.
  • Özhan  
  21 Ocak 2016 | 19:07
  17
  Gercekten bunları anlatmak taraftarla paylasmak bıle Ali Ay'ın samimiyetini öne çıkarıyor yolun açık olsun hep böyle dürüst oldugun sürece bu taraftar arkanda gerekırsede maasından keser kulubun borcunu öder fedakar taraftar
  • MK  
  21 Ocak 2016 | 19:05
  22
  Bu yönetimi ibra etmeyen genel kurul üyelerinin önünde (kendim de dahil) saygıyla eğiliyorum ve gurur duyuyorum.Çok hayırlı bir iş yaptık çok...
  • Arabacı  
  21 Ocak 2016 | 19:04
  17
  Bütün kulüplerde vede Bursasporumuzdada yapılan transferlerde büyük yolsuzluklar var.En büyük delik burdan. Örneğin 500bin euro etmicek futbolcuya 1milyon euro imza attırılıp menejar ve yönetici kırışır. Ayrıca bonservisten indira gandi
  • Cahil  
  21 Ocak 2016 | 19:04
  23
  Acilin Buyuk baskan geldi gayet samimi arkandayiniz Ali baskan !
  • Karaca  
  21 Ocak 2016 | 19:03
  19
  Yatacak yerin yok bölükbaşı!
  • Hasim  
  21 Ocak 2016 | 19:02
  15
  Vat anam vay kene gibi emmişler kulübü yazıklar olsun haram yiyen herkesin Allah cezasını versin.
  • bursalı  
  21 Ocak 2016 | 18:58
  23
  klüp müdürü 50 bin tl prim alıyormuş bu ne kardeşim bu parlar kimin cebine gidiyor az çok herkes tahmin ediyor burda bazıları hala bu hırsızları savunuyordu bir de
  • hasan  
  21 Ocak 2016 | 18:56
  29
  bakın tarık çapçının a önce yazdığı yazıyı mutlaka okuyun
  bakan ai ay oturup ağlaacağını söylüyor
  ey b.başı
  çoluğumun çocuğumun rızkından keserek alığım 2 adet kombinenin parasını
  sana helal etmiyorum harm zıkkım olsun

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR