KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Taraftarımızdan anlayış bekliyorum"

17 Temmuz 2017 | 13:19

21 yorum

14613 okunma

Teknik Direktörümüz Paul Le Guen ve Deniz Yılmaz antrenman öncesi saha kenarından basın toplantısı düzenledi.

Teknik Direktörümüz Paul Le Guen, Deniz Yılmaz'ın durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Paul Le Guen, "Deniz Yılmaz kulübün çıkarları doğrultusunda bize faydalı olabilecek bir oyuncu" dedi. Le Guen sözlerini şöyle sürdürdü; "Birkaç gün önceki basın toplantısında Deniz ve kulübün arasındaki ilişkiyle alakalı durumun iyileşmesini zor gördüğümü söylemiştim. Gerçekten de zordu ama bugün itibariyle geçmişin geçmişte kalması gerektiğini, kulübün çıkarlarının her şeyin önünde tutulması gerektiğini düşünüyorum. Deniz'in de kulübün çıkarları doğrultusunda bize faydalı olabilecek bir futbolcu olduğunu düşünüyorum. Şu anda bizim için en önemli olan şey diyalog ve karşılıklı iletişim. Bunu da en doğru şekilde kurmaya çalışıyoruz ve çalışacağız. Deniz de bugün takımla birlikte ilk antrenmanına çıkacak. Eminim ki o da geçmişi geçmişte bırakarak her ne yaşandıysa onları geçmişte bırakarak bizimle alçak gönüllü bir şekilde çalışmalarına başlayacak ve takım için doğru olan neyse onu göstereceğine eminim. Ben kendi tarafımdan sorumluluğumu aldım. Birisinin sorumluluğu alması gerekiyordu. Deniz'in takıma katılmasını istedim. Umarım Bursaspor'un çıkarları adına doğru bir karardır. İyi bir sezon diliyorum Deniz'e" dedi.

"Hazırlık maçları takımın ritim yakalaması açısından çok önemli"

Avusturya'ya yoğun hazırlık maçları oynamak için geldiklerini ifade eden Le Guen, "Ben bunun takımın ritim yakalaması açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Burada yapacağımız hazırlık maçlarıyla oyuncularımız hem ritim yakalayacaklar hem de birbirleriyle oynama uyumlarını geliştireceklerdir mutlaka. Takımımıza bugün itibariyle izin süresi sona eren Aziz Behich ve Deniz geri döndü. İkisi de iyi sezonlar geçirecek ve takıma entegre olacaklardır. Takımın şu andaki durumunda iyi geçireceğimiz bir hazırlık maçları döneminden sonra lige hazır olmaya yakın olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Transfere ilişkin de bilgi veren deneyimli teknik adam, "Şüphe götürmeyen tek bir konu var o da transferin henüz bizim açımızdan bitmediği. Bugün itibariyle Deniz döndü, ona yeni bir transfer gözüyle bakabiliriz. Ekong, Titi, Barış Yardımcı transferimiz var. Belli bir aşama kaydettiğimizi söylemekte fayda var. Yerimizde saymadığımız aşikar. Transferlerimizi yürütüyoruz. Takımımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Lige kadromuzu en hazır şekilde hazırlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu konuda düşmememiz gereken tek bir hata varsa o da acele etmek olur. Acele ile verilmiş yanlış kararlarla oluşturulmuş bir kadroyu kimse görmek istemez. Bütün bunların yanında hali hazırda kadromuzda olan oyuncularımız da var. Biliyoruz ki bazıları için en doğru seçenek hem kendileri hem de bizim açımızdan takımdan ayrılmak olacak. Bununla alakalı çalışmaları da en doğru şekilde yürütmemiz gerekiyor. Yapmayı planladığımız transferleri yaptığımızda hiç oyuncu göndermediysek eğer yaklaşık 35 kişilik bir kadromuz oluşmuş olacak. Ben de bu şekilde çalışmayı doğru bulmuyorum. Hiç kimsenin faydasının olacağını düşünmüyorum. Transferin diğer tarafı ile alakalı da çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bir yandan da kadromuza oyuncuları katmayı sürdüreceğiz ve yeni sezona takımı hazırlayacağız diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

'Kadroyu kaç kişi düşünüyor?' sorusunu yanıtlayan Le Guen, "26-27 oyuncu ile kadroyu tamamlamak istiyorum. Kafamdaki ideal sayı bu. Bu arada Deniz ile alakalı arafta bir pozisyondaydı kulüp. En azından bir tarafa doğru karar verdiğimiz için mutluyum. Bu sorunu çözdüğümüz için mutlu olduğumu söylemek istiyorum" dedi.

Deniz Yılmaz: "Tek düşüncem taraftarlarımızı mutlu etmek"

Teknik Direktörümüz Paul Le Guen'in ardından konuşan Deniz Yılmaz ise şunları söyledi; "Dönüp geriye bakan ve kendi özeleştirisini yapan herkes, yeni bir şansı, yeni bir başlangıcı hak eder. Geçmişte takılıp kalmanın hiç kimseye bir fayda sağlamayacağını düşündüm. Bu forma için bu arma için savaşmak istedim ve hocam da bana bu şansı verdi. Evet herkes gibi benim de hatalarım oldu. Bana yapılan hatalar da oldu. Önemli olan birbirimizi anlamak. Ben taraftarımızı anlıyorum. Bursaspor'a katkı sağlamak istediğimi onların da anlamasını ve bu yaşanan kötü olayların ardından bana anlayış göstermelerini bekliyorum. Hocam ve takım arkadaşlarım benim yeniden onlarla beraber olmamı istedikleri için teşekkür ederim. Bu geri dönüş hikayesinin kapısını onlar açtılar ve o kapıdan girdiğim andan itibaren artık tek düşüncem taraftarımızı mutlu edecek sonuçlara katkı koymak ve bu kısa süreli ayrılıktan sonra yeniden onların gönlünü kazanmak."

 Bursaspor.org.tr

  • Yorumcu  
  17 Temmuz 2017 | 13:38
  Bursaspor kulübü, bir lokal gibi yönetilmekle birlikte, iletişim sorununun en üst düzeyde yaşandığı bir kulüp oluyor. Le Guen'e durumu nasıl kurtarabiliriz üzerinden algı yapıldığı çok belli. Kulüp yöneticilerinin nasıl bir derdi var bilinmez. Ancak bu dert, onları kapıya doğru yönlendirir.

  Bugüne kadar öyle veya böyle bir şekilde kulübün yönetilemediği yönünde çıkan sosyal medya mesajları, hakaretler, ne zamanki sosyal medya da kalmaya devam eder. Bu kulüp dibe doğru çökmeye başlar.

  Deniz Yılmaz, bir futbolcu olarak harikalar yaratabilir. Müthiş bir sezon olabilir. Ancak sorun, Deniz Yılmaz'ın bu performansı gösterip göstermeyeceği değil, giydiği formanın, önünde oynadığı taraftarın ve laf söylediği, şikayet ettiği kulübün ve camianın büyüklüğünü, ince çizgilerini ve yapısını anlayamadığından kaynaklanmakta. Bu sorun, Başkan, yönetici personel ya da gazeteciler tarafından da görünmüyor. Bu sıkıntıların artarak devam etmesi, Bursaspor'da birliği değil, küslüğü ve hezeyanı artırır. Bir kulübü küme düşüren şey, oynadığı futbolun kalitesi değil, camianın yönetilemeyişidir. Zaten yönetilemeyen bir kulüpte doğrudan düşer.

  Bir örnek vermek gerekirse, Guti Jimnastik kulübünden giderken, Profesyonel bir kulüp olan Jimnastik kulübü, Amatörler tarafından yönetiliyor demişti. En yakın örnek, Sivok'un söyledikleridir. Kulübün profesyonelliği ve yönetilişi, maddi kaynak ya da sizin özel yeteneklerinizden bağımsız, bu işi bilen ya da bilenlerle yürütmekle olur.

  Deniz Yılmaz olayı, Deniz yılmaz olayının dışında, bu kulübü yönetenlerin, hiçbir şekilde Bursaspor'u anlamadığını göstermektedir.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR